Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Nowicka: Zależało nam, żeby być w tym wszystkim razem

Julia Nowicka: Zależało nam, żeby być w tym wszystkim razem

fot. lsk.pls.pl

Po spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów bielszczanki nie mogły pozostawać w dobrych nastrojach, gdyż zanotowały szóstą porażkę z rzędu odniesioną w kiepskim stylu. Na mecz z DPD Legionovią Legionowo wyszły bardzo skoncentrowane i kontrolowały jego przebieg praktycznie przez cały czas, w efekcie czego po jego zakończeniu mogły się cieszyć z kolejnych trzech punktów dopisanych do ligowej tabeli. Po końcowym gwizdku sędziego porozmawialiśmy z najlepszą zawodniczką tego spotkania – Julią Nowicką.

To były dobre zawody w waszym wykonaniu, gdyż dominowałyście w każdym elemencie nad waszymi rywalkami.Julia Nowicka:Dla nas przede wszystkim liczyło się to, aby po tylu porażkach być w tym wszystkim razem. Nie chodziło o to, żeby zagrać bezbłędny mecz czy najlepiej jak potrafimy, bo to wiadome, ale najbardziej nam na tym zależało, żeby być właśnie razem, szczególnie po tych dwóch nieudanych meczach. Chciałyśmy, żeby bez względu na to, co się miało dziać na boisku, walczyć do ostatniej piłki, bo trochę nam tej walki ostatnio brakowało i bardzo się cieszę, że wytrzymałyśmy to, bo to wcale nie był taki łatwy mecz, jak się mogło wydawać z boku. Moim zdaniem to przede wszystkim nasza bardzo duża mobilizacja pomogła nam wygrać to spotkanie.

Przeciwko Legionovii wyszłyście z całkiem innym nastawieniem niż z rzeszowiankami. Czy po spotkaniu z Developresem SkyRes Rzeszów, bardzo kiepskim w waszym wykonaniu, miałyście jakąś „męską” rozmowę?

Mam nadzieję, że taki mecz już się nie powtórzy w naszym wykonaniu. W każdym spotkaniu można przegrać, ale na pewno nie w takim stylu, tylko jak przeciwnik jest lepszy w poszczególnych elementach, a nie tak jak my, gdy spuściłyśmy głowy. Tak to nie może wyglądać. Choroby na pewno miały na to jakiś wpływ, ale to absolutnie nas nie usprawiedliwia. Na mecz z Legionovią wyszłyśmy w pełni zmobilizowane, bo zdawałyśmy sobie sprawę, jak ważny jest ten konkretny mecz, żeby się odbudować.

Jak ocenia pani I rundę sezonu zasadniczego w waszym wykonaniu?

Mówiąc krótko: wzloty i upadki. Nasza gra faluje, raz gramy świetnie, raz gramy tak jak z Developresem. Mamy młodą drużynę. Tak naprawdę wszystkie się uczymy od siebie. To jest niezastąpione doświadczenie i na pewno każda z nas bardzo dużo wyciągnęła z tej pierwszej rundy i jest mądrzejsza szczególnie o te przegrane mecze, bo z nich można najwięcej wniosków wyciągnąć.

Koniec roku to czas podsumowań. Jaki to był rok w wykonaniu Julii Nowickiej? Została pani pierwszą rozgrywającą w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała oraz miała szansę przepracować cały sezon reprezentacyjny.

Gra w reprezentacji to jest dla mnie niezapomniana nauka. Wspominam to naprawdę świetnie, bo według mnie bardzo dużo z tego wyniosłam. Wiadomo, że ja się jeszcze uczę i cały czas muszę rozwijać swoje umiejętności, ale kadra to był taki duży krok, też od strony świadomości, na co trener Nawrocki zwraca bardzo dużą uwagę. Jestem wdzięczna, że miałam okazję w tym wszystkim uczestniczyć, grać przeciwko najlepszym na świecie. Rola pierwszej rozgrywającej w bielskim klubie to było dla mnie wyzwanie, na które czekałam, przez co mogę się realizować, za co jestem wdzięczna klubowi.

Mikołaj w tym roku już był, bo dość niespodziewanie dostałyście szansę grania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Jak zobaczyłam, że mamy szansę zagrać w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, to bardzo się ucieszyłam. Bez względu na to, czy ja będę w tej kadrze, czy też nie, to jest to świetna nauka dla tej naszej polskiej siatkówki i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu.

W przypadku powołania nie przyjedzie już pani jako taka „świeżynka”, tylko z doświadczeniami nabytymi po tym sezonie.

Ciężko mi powiedzieć, co się stanie w przyszłym sezonie kadrowym, bo do tego czasu sporo się może wydarzyć. Jak już wspomniałam, to powołanie z tego roku dało mi bardzo dużo i pomogło mi też dojść do czegoś w mojej głowie, a co się stanie w przyszłym sezonie, to zobaczymy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved