Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Nowicka: Potrzebna nam jest praca

Julia Nowicka: Potrzebna nam jest praca

fot. Michał Szymański

– Trochę na wariata przyjechałyśmy na ten mecz, ale to nie jest usprawiedliwienie dla naszej postawy w tym pojedynku. W każdym elemencie brakowało nam tego czegoś, co miałyśmy w poprzednich spotkaniach – powiedziała po porażce w Policach rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź, Julia Nowicka.

W krótkim odstępie czasu siatkarki Grot Budowlanych Łódź rozegrały dwa ważne mecze, ale w obu poniosły dotkliwe porażki. Najpierw lekcji siatkówki udzieliło im Fenerbahce Stambuł, które nie oddało im nawet seta w ramach walki w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. – Nie mogłyśmy w ogóle wyprowadzić akcji po przyjęciu, nie kończyliśmy piłek w ataku, brakowało nam skuteczności w tym elemencie – skomentowała Julia Nowicka, rozgrywająca Budowlanych, dla których była to pierwsza porażka w europejskich pucharach w tym sezonie.Podopieczne Błażeja Krzyształowicza tuż po powrocie z Turcji udały się do Polic, gdzie rozegrały spotkanie ligowe z Grupą Azoty Chemikiem Police. Jednak w nim również spisały się poniżej swoich możliwości, przegrywając z gospodyniami 0:3. – Trochę na wariata przyjechałyśmy na ten mecz, ale to nie jest usprawiedliwienie dla naszej postawy w tym pojedynku. W każdym elemencie brakowało nam tego czegoś, co miałyśmy w poprzednich spotkaniach. Nie znam przyczyny słabszej postawy w tym spotkaniu – dodała zawodniczka łódzkiego zespołu, który ma coraz większą stratę do będącego na czele Chemika.

Ostatnie wyniki wskazują na to, że forma policzanek idzie w górę. W meczu z Budowlanymi się to potwierdziło. Trudną zagrywką na tyle utrudniły zadanie rywalkom w przyjęciu, że te później nie radziły sobie na siatce na tyle dobrze, aby skutecznie przeciwstawić się podopiecznym Ferhata Akbasa. – Chemik bardzo dobrze zagrywał, ale uważam, że mamy dużo większy potencjał na przyjęciu. Potrzebna nam jest praca. Trochę nie było nawet czasu, aby spokojnie potrenować, bo liga pędzi. Najbliższy tydzień będzie trochę spokojniejszy. Mam nadzieję, że każda z nas skupi się na sobie, na poszczególnych elementach, dzięki czemu będzie trochę lepiej – zakończyła Julia Nowicka.

źródło: Chemik Police TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved