Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Nowicka: W najważniejszych momentach pokazałyśmy charakter

Julia Nowicka: W najważniejszych momentach pokazałyśmy charakter

fot. Michał Szymański

Mimo starań BKS Stal Bielsko-Biała nie zdołał urwać punktów Grot Budowlanym Łódź. Środowe spotkanie w Bielsku-Białej zakończyło się zwycięstwem zespołu z Łodzi 3:1. – W najważniejszych momentach pokazałyśmy charakter i doświadczenie, w pewnym momencie bijące od każdej zawodniczki. Pomagałyśmy sobie na boisku, byłyśmy jednością, nawet w cięższych momentach wspierałyśmy się i podnosiłyśmy – mówiła po spotkaniu rozgrywająca łodzianek, Julia Nowicka.

Lepiej w spotkanie weszły gospodynie, które przez długi czas prowadziły. BKS w inauguracyjnym secie miał nawet piłki setowe, ale ich nie wykorzystał i po walce na przewagi Budowlane wygrały 28:26. – Przewaga psychiczna też jest bardzo ważnym elementem, szczególnie w siatkówce. BKS popsuł te kluczowe zagrywki, my jednak wytrzymałyśmy i przebijałyśmy te piłki dosyć kąśliwie. To zadecydowało i taka chłodniejsza głowa – stwierdziła Julia NowickaW drugim secie łodzianki zdominowały rywalki, wygrywając do 19. Nie udało im się jednak pójść za ciosem w partii numer trzy. Tam od początku do końca warunki dyktowały siatkarki BKS-u. Najbardziej wyrównana była partia numer cztery. Do końca trwała w niej walka na styku ale ostatnie słowo należało już do podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza. – W najważniejszych momentach pokazałyśmy charakter i doświadczenie, w pewnym momencie bijące od każdej zawodniczki. Pomagałyśmy sobie na boisku, byłyśmy jednością, nawet w cięższych momentach wspierałyśmy się i podnosiłyśmy, nawet po tym przegranym secie. Wielkie gratulacje dla dziewczyn, które wszystkie zagrały bardzo dobre spotkanie – mówiła rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź.

Dotychczas łodzianki rozegrały 12 spotkań. Środowe zwycięstwo było ich ósmym triumfem w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza zgromadziła na swoim koncie 22 punkty i plasuje się obecnie na 3. miejscu, mając tyle samo oczek czwarty w tabeli co ŁKS. W kolejnym meczu Grot Budowlani Łódź zmierzą się z #VolleyWrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 15 grudnia o godzinie 17:00.

źródło: opr. własne, siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved