Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Nowicka nadal rozgrywająca BKS-u

Julia Nowicka nadal rozgrywająca BKS-u

fot. bks.bielsko.pl

Po urodzoną w Częstochowie rozgrywającą juniorskiej reprezentacji Polski BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zgłosił się rok temu. Jeden sezon w barwach bialskiego klubu spowodował, że o Julii Nowickiej zrobiło się głośno, a selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Nawrocki powołał ją do ścisłej kadry seniorek na Siatkarską Ligę Narodów.

W BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała Julia Nowicka zagrała w 24 meczach ligowych (76 setów), w których zdobyła łącznie 36 punktów (15 atakiem, 13 zagrywką i 8 blokiem). Bardzo szybko, bo już podczas przedsezonowych meczów sparingowych, popularna Rita dzięki odważnej i szybkiej grze zyskała sobie sympatię bielskich kibiców. Jej znakiem rozpoznawczym jest atak z drugiej piłki lewą ręką, czym wielokrotnie zaskakiwała rywalki, wzbudzając tym samym aplauz bielskiej publiczności.To w tym klubie obdarzono mnie zaufaniem i umożliwiono zaistnienie w dorosłej siatkówce. Dlatego BKS PROFI CREDIT był dla mnie pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji co do mojej przyszłości. Bielsko-Biała to miasto z dobrą energią i sympatycznymi ludźmi, a BKS to klub z ogromną tradycją. Nie ukrywam, że najważniejszym dla mnie jest dalszy rozwój i doskonalenie swojej gry i jestem pewna, że w BKS-ie PROFI CREDIT to osiągnę, przyczyniając się do sukcesów klubu. Stworzymy młody ambitny zespół, głodny zwycięstw i bardzo liczymy na doping kibiców oraz wsparcie wszystkich osób, które nam dobrze życzą – mówi Julia Nowicka.

– Bardzo zależało mi na tym, żeby Julka została z nami na kolejny sezon i cieszę się, że udało się ją zatrzymać. Będzie jednym z filarów nowej drużyny. Julka to bardzo utalentowana rozgrywająca z niesamowitą charyzmą. Cieszę się, że trener Jacek Nawrocki zauważył jej potencjał, bo doświadczenie, jakie Julia zbierze podczas Ligi Narodów, będzie procentowało w przyszłym sezonie – przyznał trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved