Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Julia Nowicka: Mamy fajne charaktery w drużynie

Julia Nowicka: Mamy fajne charaktery w drużynie

Coraz mniej czasu pozostało do inauguracji Ligi Siatkówki Kobiet. Kilka dni temu odbyła się prezentacja BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Przy okazji tego wydarzenia bielszczanki rozegrały sparing z E.Leclerc Radomką Radom, który wygrały 3:1. – Chcemy, żeby ludzie przychodzili na nasze mecze i oglądali naszą najlepszą siatkówkę, dlatego to był dla nas sprawdzian, który wydaje mi się, że zdałyśmy. Osobiście cieszę się najbardziej z trzeciego seta, bo przegrywałyśmy już pięcioma punktami, a potrafiłyśmy to obrócić na naszą korzyść – powiedziała Julia Nowicka.

Już w najbliższą sobotę – 3 listopada BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zainauguruje kolejny sezon walki w Lidze Siatkówki Kobiet. Bielszczanki w pierwszej kolejce rozegrają wyjazdowy mecz z Energą MKS Kalisz. BKS kilka dni temu zaprezentował się swoim kibicom. W Hali pod Dębowcem BKS rozegrał mecz towarzyski przeciwko E.Leclerc Radomce Radom. Siatkarki z Bielska-Białej przegrały tylko drugiego seta i to po walce na przewagi. Pozostałe potoczyły się po myśli gospodyń, które triumfowały w całym pojedynku 3:1. – Grać przy swoich kibicach to na pewno jest mobilizacja, ale i presja. Chcemy się jak najlepiej zaprezentować. Chcemy, żeby ludzie przychodzili na nasze mecze i oglądali naszą najlepszą siatkówkę, dlatego to był dla nas sprawdzian, który wydaje mi się, że zdałyśmy. Osobiście cieszę się najbardziej z trzeciego seta, bo przegrywałyśmy już pięcioma punktami, a potrafiłyśmy to obrócić na naszą korzyść. Myślę, że to świadczy o tym, że mamy fajne charaktery w drużynie i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w lidze – powiedziała Julia Nowicka.

Młoda rozgrywająca BKS-u nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek. W trakcie przerwy między sezonami Nowicka była powołana do reprezentacji Polski, z którą walczyła między innymi w Siatkarskiej Lidze Narodów. – Miałam tydzień przerwy i myślę, że było to wystarczające. Wydaje mi się, że ciężko jest powiedzieć, czy to jest mało, czy dużo, bo każdy trochę reaguje inaczej, ale jeżeli chodzi o zmęczenie od siatkówki, to ja go nigdy nie mam. Cieszę się, że po tygodniu już wróciłam do drużyny i mogłam zacząć z nimi przygotowania, bo już nie mogłam się doczekać, co przyniesie nowy sezon – przyznała rozgrywająca BKS-u.

źródło: inf. własna, siatkowka.bks.bielsko.pl