Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julita Molenda: Liczę na to, że zaskoczymy niejedną drużynę w LSK

Julita Molenda: Liczę na to, że zaskoczymy niejedną drużynę w LSK

fot. radomka.com.pl

– Gra w LSK to wspaniała sprawa, będzie to ogromna szansa zarówno dla miasta, dla klubu oraz dla nas samych. Jestem zadowolona, że mogę być częścią tego projektu. Liczę na to, że w sezonie 2018/2018 zaskoczymy niejedną drużynę – powiedziała zawodniczka Radomki Julita Molenda.

Jak się czujesz po sezonie?Julita Molenda:  Na pewno zmęczona. (śmiech) Ale tak naprawdę czuję się szczęśliwa i w pewnym stopniu dumna i z siebie, i z drużyny – ja poradziłam sobie z połączeniem sezonu z maturą, a drużyna z postawionymi przed nią wyzwaniami. Nie do końca cieszy szóste miejsce, bo na pewno każda z nas liczyła na coś więcej przed sezonem. Czujemy niedosyt, ale to dobrze – myślę, że spowoduje to jeszcze większą motywację w przyszłości.

Analizując na chłodno, czego zabrakło drużynie, by walczyć o wyższe pozycje na koniec sezonu?

– Myślę, że sportowo niczego nam nie zabrakło – to raczej kwestia zmęczenia. Każda z nas bardzo chciała, ale niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć.

W trakcje sezonu zostałaś też wyróżniona w plebiscycie Echa Dnia, to trochę podniosło ci samoocenę, czułaś, że to, co robisz, jest fajne i kibice to doceniają?

– Oczywiście. Takie wyróżnienie to wspaniała rzecz – jest pewnego rodzaju potwierdzeniem efektów ciężkiej pracy. Dodatkowo dodaje skrzydeł i chęci do dalszego rozwoju. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali.

Przed sezonem wiele z was wybrało radomską drużynę ze względu na postać trenera Jacka Skroka, czy po zakończeniu rozrywek dalej jesteś pewna, że był to dobry wybór i chciałabyś kolejny sezon spędzić w Radomiu?

– W moim przypadku wyglądało to trochę inaczej – jako wychowanka klubu dostałam szansę od trenera Skroka na przeskok jakościowy i grę ze starszymi koleżankami. To jedna z najlepszych rzeczy, jaka spotkała mnie w moim życiu sportowym. Jestem bardzo wdzięczna i pewna, że na 100% chciałabym zostać w Radomiu dłużej.

Jesteś tegoroczną maturzystką, jak udało ci się pogodzić treningi z nauką i jakie masz plany na przyszłość?

– Właściwie maturę już zdałam. (śmiech) Szczerze mówiąc, to było spore wyzwanie, ale myślę, że poradziłam sobie z nim bardzo dobrze – a może nawet celująco. Jestem zadowolona zarówno z mojej postawy w trakcie sezonu, jak i z samej matury. A co do planów na przyszłość – wszystkie związane są z siatkówką.

Już oficjalnie wiadomo, że E.Leclerc Radomka Radom w przyszłym sezonie zagra w LSK. Co o tym sądzisz?

– Myślę, że to wspaniała sprawa. Ogromna szansa zarówno dla miasta, klubu, jak i samych zawodniczek. Ogromnie cieszę się, że jestem częścią projektu Radomka i mam nadzieję, że w sezonie 2018/2019 niejednego jeszcze zaskoczymy.

źródło: radomka.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved