Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jowita Jaroszewicz: Rywalizacja będzie duża, ale zdrowa

Jowita Jaroszewicz: Rywalizacja będzie duża, ale zdrowa

fot. CEV

31-letnia Jowita Jaroszewicz poprzedni sezon spędziła w Proximie Kraków w Lidze Siatkówki Kobiet. Teraz środkowa wraca na zaplecze elity. Jest jedną z ośmiu nowych zawodniczek Wisły Warszawa. Razem z koleżankami od 1 sierpnia przygotowuje się do startujących już 29 września nowych rozgrywek.

Za Wisłą ponad tydzień treningów na piasku. Miała pani kiedyś tak intensywny początek?Jowita Jaroszewicz:Tak, zdarzało się. Myślę jednak, że każda z nas zdaje sobie sprawę, że ten okres przygotowawczy jest ciężki, ale jednocześnie bardzo ważny. Dlatego wszystkie chcemy go jak najlepiej przepracować.

Od początku przygotowań zapewne dokuczają wam ogromne upały. Zdarzały się takie warunki w pani karierze?

Trenowałam w sumie na plaży, stadionie i w górach. Więc chyba wszystko, co możliwe już za mną. W przerwach po prostu chowamy się wszystkie do cienia i pijemy dużo wody.

Co pani sądzi o takich zajęciach, jakie proponuje nowy opiekun zespołu Piotr Hilko?

Uważam, że takie treningi na piasku dobrze wpływają na wzmocnienie mięśni, a jednocześnie szybko poprawiają wydolność. Trener cały czas nam je urozmaica, ale też z dnia na dzień podnosi poprzeczkę i zwiększa obciążenia, co na pewno zaowocuje w hali.

Szkoleniowiec zza naszej wschodniej granicy to dla pani nowość?

Tak, jeszcze nie miałem takiej okazji. Wierzę, że trener wniesie dużo świeżości w naszą siatkówkę. Na pewno poznamy kilka nowych ćwiczeń, być może taktyka w grze również będzie trochę inna. Liczę, że takie nowinki podziałają na korzyść nie tylko nas samych, zawodniczek, ale również na korzyść całej drużyny. Na pewno w lidze czymś zaskoczymy.

Jak to się stało, że trafiła pani do warszawskiego zespołu?

Wisła Warszawa jest klubem stabilnym i bardzo dobrze zorganizowanym. A co bardzo istotne, stawiane są tutaj jak najwyższe cele sportowe. Lubię wyzwania, więc grzechem byłoby nie skorzystać z takiej oferty.

W ostatnich sezonach miała pani okazję walczyć przeciwko Wiśle. Jakie ma pani wspomnienia z tamtych meczów?

Bardzo dobre! Zawsze te spotkania były zacięte, pełne emocji i stały na wysokim poziomie sportowym.

Jak pani widzi szansę na granie w pierwszej szóstce?

O tym już zdecyduje trener. Jest nowa drużyna, nowy sztab szkoleniowy. Każda z nas zaczyna z czystą kartą i tak naprawdę każda z nas ma szansę na grę. Rywalizacja będzie duża, ale na pewno zdrowa.

Jest pani od kilku dni w stolicy. Jak się podoba miasto?

– Jeszcze nie miałam zbyt wielu okazji, żeby je dobrze poznać. Lubię duże miasta, więc na pewno i w Warszawie się odnajdę oraz zaaklimatyzuję.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved