Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jowita Jaroszewicz nowym kapitanem Wisły Warszawa

Jowita Jaroszewicz nowym kapitanem Wisły Warszawa

fot. Gwardia Wrocław

Doświadczona środkowa w sezonie 2018/2019 będzie kapitanem bemowskich syren. Jowita Jaroszewicz to czwarta zawodniczka w historii warszawskiego klubu siatkarskiego, która będzie pełniła tę funkcję. 31-letnia siatkarka w poprzednim sezonie występowała w Proximie Kraków w Lidze Siatkówki Kobiet. Teraz jest jedną z nowych reprezentantek stołecznego zespołu.

Wiadomo, że rola kapitana w każdej drużynie sportowej jest niezwykle istotna. Taka osoba jest często pomostem między pozostałymi członkami zespołu a trenerem i władzami klubu. – Zawodniczki w zdecydowanej większości wybrały Jowitę. Sztab szkoleniowy i kierownictwo klubu w pełni zgodziły się z ich decyzją – mówi trener Piotr Hilko.Co o swojej funkcji w drużynie myśli sama zawodniczka? – To, że zostałam kapitanem, było dla mnie miłym zaskoczeniem. Cieszę się, że zespół obdarzył mnie swego rodzaju zaufaniem, aczkolwiek nie wiem, czy wiedzą, na co się piszą. W tej roli występować będę pierwszy raz – uśmiecha się Jaroszewicz. – W każdym razie na pewno postaram się być osobą, do której można się zwrócić z każdym problemem, ale też dobrym łącznikiem między dziewczynami a sztabem szkoleniowym. Wiem też, że dziewczyny będą mi w tym pomagać, a zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” będzie u nas doskonale funkcjonować. Już teraz tworzymy zgrany kolektyw, a z biegiem czasu będzie się on tylko umacniać – nie ma wątpliwości środkowa.

W sezonie 2014/2015 kapitanem Wisły była Daria Pala. W następnych rozgrywkach opaska należała do Barbary Włodarczyk. W sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018 tę funkcję pełniła Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved