Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Josefina Fernandez: Jesteśmy blisko klasowych drużyn

Josefina Fernandez: Jesteśmy blisko klasowych drużyn

fot. FIVB

Argentynki zakończyły występy w World Grand Prix na fazie grupowej. Ich dorobek punktowy to dwa zwycięstwa nad Kenijkami. Przed nimi jednak igrzyska olimpijskie, na których żeńska reprezentacja Argentyny zagra po raz pierwszy w historii. – Z każdym rokiem coraz bliżej nam do takich zespołów, które grały do tej pory na wyższym od nas poziomie. Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, w meczu z Polkami padł przecież wynik 3:2, co tylko potwierdza, jak blisko tak klasowych drużyn jesteśmy. Moim zdaniem już teraz gramy naprawdę dobrze, ale wiem, że stać nas na więcej – przyznała Josefina Fernandez, przyjmująca „Las Panteras”.

Mecz przeciwko Kenijkom wcale nie był dla was takim spacerkiem, na jaki się zapowiadał… Dodatkowo kontuzji doznała wasza atakująca, Leticia Boscacci. Jak możesz podsumować to spotkanie?Emilce Sosa: – To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Zdecydowanie potrafimy grać lepiej. Myślę, że tutaj głównym zadaniem było, aby nie popełniać zbyt wielu błędów. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo to było najważniejsze.

Josefina Fernandez: – Myślę, że wbrew pozorom to był bardzo trudny mecz dla nas. Kenijki grają siatkówkę trudną do przewidzenia, dlatego ciężko się gra z takim zespołem. Wydaje mi się jednak, że z każdym setem grałyśmy lepiej, ostatnią partię rozegrałyśmy już spokojnie, dzięki temu udało się zwyciężyć 3:0.

Kończycie tegoroczne rozgrywki World Grand Prix na fazie grupowej. Jakie wnioski można wyciągnąć z tego turnieju?

E. S.: – Niestety, nie osiągnęłyśmy jeszcze tego poziomu, który prezentowałyśmy wcześniej. Teraz mamy przed sobą kolejne ważne turnieje, Puchar Panamerykański i igrzyska olimpijskie i na nich się skupiamy. Ogromnie się cieszę, że będziemy mogły po raz pierwszy w historii zagrać w najważniejszej imprezie czterolecia.

J. F.: – Myślę, że każdy mecz działa na naszą korzyść, jest formą przygotowania do igrzysk olimpijskich. World Grand Prix i Puchar Panamerykański to jakieś 10-15 dni gry bez przerwy. To dla nas bardzo ważne, bo w Rio chcemy wypaść jak najlepiej.

Z Kenijkami mierzyłyście się po raz drugi w krótkim odstępie czasu. Poprzednio również nie pozwoliłyście im na wygranie seta. Jak porównałabyś oba te starcia?

J. F.: – Wydaje mi się, że to spotkanie we Włocławku było jednak lepsze w naszym wykonaniu. Nie miałyśmy takiej presji na sobie, nasze losy były już wcześniej przesądzone. To wynika też z faktu, że gramy ze sobą bez przerwy od dwóch tygodni, taka jest naturalna kolej rzeczy, że teraz nasza siatkówka jest bardziej poukładana. Akcje są płynniejsze, nie jesteśmy tak spięte.

Po raz pierwszy zagracie w igrzyskach olimpijskich. Na naszych oczach tworzy się historia argentyńskiej siatkówki?

J. F.: – Tak, zdecydowanie to jest historyczny moment. Pierwszy raz żeński zespół znalazł się wśród zespołów występujących w igrzyskach olimpijskich, to na pewno wyjątkowe wydarzenie dla całej argentyńskiej siatkówki.

Myślisz, że w przeciągu kilku najbliższych lat jesteście w stanie dołączyć do światowej elity?

J. F.: – Jestem o tym przekonana. Z każdym rokiem coraz bliżej nam do takich zespołów, które grały do tej pory na wyższym od nas poziomie. Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, w meczu z Polkami padł przecież wynik 3:2, co tylko potwierdza, jak blisko tak klasowych drużyn jesteśmy. Moim zdaniem już teraz gramy naprawdę dobrze, ale wiem, że stać nas na więcej.

W jaki sposób będziecie teraz przygotowywać się do kolejnych turniejów?

J. F.: – Wracamy do Argentyny i kontynuujemy treningi w Buenos Aires. Za dwa tygodnie jedziemy na Puchar Panamerykański na Dominikanę. Kontynuujemy w ten sposób intensywne przygotowania do Rio de Janeiro.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved