Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > J. Azair: Doświadczenie jest ważne na przyszłość

J. Azair: Doświadczenie jest ważne na przyszłość

fot. FIVB

– Zdobyte doświadczenie na igrzyskach olimpijskich jest bardzo ważne dla naszej przyszłości. Mam nadzieję, że możemy stworzyć profesjonalną ligę w Meksyku oraz wyznaczyć krótko, średnio i długoterminowe cele dla drużyny narodowej – powiedział po dotkliwej porażce z Włochami szkoleniowiec reprezentacji Meksyku, Jorge Azair.

Bardzo dobrze w igrzyskach olimpijskich radzi sobie reprezentacja Włoch, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W czwartek lekko, łatwo i przyjemnie rozprawiła się z Meksykanami. – Cieszymy się, że wygraliśmy ten ważny mecz. Chcemy koncentrować się z meczu na mecz i grać swoją siatkówkę – powiedział Filippo Lanza. Spokojny po wygranej był trener Italii.  – Taki rodzaj meczów wydaje się być łatwy, ale przed startem nigdy nie jest łatwo. Mieliśmy dobry początek turnieju. Jesteśmy silni i zachowaliśmy koncentrację, dlatego wygraliśmy – skomentował Gianlorenzo Blengini, który wybiega już myślami w przyszłość, przede wszystkim do konfrontacji z gospodarzami turnieju olimpijskiego. – Kolejne mecze będą zdecydowanie trudniejsze, zwłaszcza przeciwko Brazylijczykom. Wiemy, że są oni jednym z faworytów turnieju olimpijskiego, ponieważ grają u siebie. Na pewno hala będzie wypełniona po brzegi. Będzie fantastycznie zagrać w tym meczu – dodał szkoleniowiec włoskiej reprezentacji.Tragedii z porażki nie robił szkoleniowiec Meksykanów, który zdawał sobie sprawę z tego, że pomiędzy jego podopiecznymi a Italią jest różnica nawet nie jednej, ale dwóch klas. – Mieliśmy trudności w przyjęciu w tym meczu, ponieważ Włosi zagrywali bardzo trudno. Myślę jednak, że zagraliśmy dobrze, szczególnie na początku pierwszego i trzeciego seta – ocenił Jorge Azair, który wierzy, że w przyszłości meksykańska siatkówka będzie się rozwijała. – Zdobyte doświadczenie na igrzyskach olimpijskich jest bardzo ważne dla naszej przyszłości. Mam nadzieję, że możemy stworzyć profesjonalną ligę w Meksyku oraz wyznaczyć krótko, średnio i długoterminowe cele dla drużyny narodowej – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Meksyku. Uważa on, że siatkarze z Półwyspu Apenińskiego są w stanie powalczyć o czołowe lokaty w Rio de Janeiro. – Włosi to silny zespół. Myślę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdobędą oni medal w tych igrzyskach – skomentował Azair.

W podobnym tonie wypowiadali się zawodnicy przegranej drużyny, którzy liczą, że konfrontacja z mocnymi zespołami zaprocentuje w przyszłości i pomoże podnieść poziom tamtejszej siatkówki. – To był bardzo trudny mecz, a Włosi grali na bardzo wysokim poziomie. Musimy mądrze wykorzystać każdy punkt dla rozwoju meksykańskiej siatkówki. Musimy zapomnieć o tym, co zrobiliśmy źle i skupić się na właściwym przygotowaniu się do meczu w sobotę. Zdobywanie doświadczenia jest dla nas bardzo ważne. Start na igrzyskach pokaże nam, czego jeszcze potrzebujemy do pracy i poprawy poziomu gry – zaznaczył zawodnik meksykańskiej ekipy, Nestor Orlana.

Kto ma największe szanse na olimpijskie złoto?

  • Polacy (50%, 2 750 głosów)
  • Brazylijczycy (23%, 1 272 głosów)
  • Włosi (14%, 773 głosów)
  • Francuzi (5%, 295 głosów)
  • Amerykanie (5%, 283 głosów)
  • Rosjanie (3%, 171 głosów)

głosujących: 5 544

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, rio2016.fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved