Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joker Świecie pokonał bydgoski Pałac

Joker Świecie pokonał bydgoski Pałac

W piątkowo-sobotnim turnieju towarzyskim w Świeciu biorą udział trzy zespoły. W piątek Joker Świecie pokonał grający klasę wyżej Pałac Bydgoszcz 3:2. W sobotę oba te zespoły rywalizować będą z beniaminkiem I ligi kobiet, Mazovią Warszawa.

Turniej w Świeciu rozpoczął się od prezentacji kadry pierwszoligowego Jokera na sezon 2018/19, jedenasty w historii zespołu seniorek, a piąty w I lidze. Kibicom zaprezentowało się 13 zawodniczek i trzyosobowy sztab szkoleniowy. Poza tym odbyła się prezentacja młodych siatkarek, które w lipcu znakomicie spisały się w finale ogólnopolskim turnieju Kinder+Sport, zdobywając złoty medal w „dwójkach” i 7. miejsce w „trójkach” pod wodzą Agnieszki Szewczyk.

Pierwszy set meczu gospodyń z Pałacem Bydgoszcz nie układał się po myśli podopiecznych Marcina Wojtowicza. Od początku świecianki przegrywały 2:8, 7:12, 10:16. Bydgoszczanki nie roztrwoniły przewagi, wygrywając do 18. Druga odsłona miała już inny przebieg. Od początku walka była wyrównana, raz prowadził Joker, raz Pałac. Od stanu 11:11 gospodynie uciekły na 3-4 punkty (14:11, 15:12, 18:14), ważne oczka zdobywały Oliwia Sieradzka i Weronika Fojucik. Pałac zbliżył się na 19:20, ale trzy udane ataki nowej kapitan Jokera Weroniki Fojucik oraz zagrywki Pauliny Majkowskiej pozwoliły uciec na 24:19. Jokerki pozwoliły rywalkom jeszcze obronić jednego setbola dzięki zepsutej zagrywce, ale za chwilę kropkę nad i postawiła Paulina Brzoska atakiem z krótkiej.

Set trzeci do stanu 6:6 był wyrównany. Potem inicjatywę przejęły Pałacanki, które uciekły na 12:6. Jokerkom udało się potem zbliżyć na dwa oczka (12:14), ale na więcej im przeciwniczki nie pozwoliły. Bydgoszczanki ponownie uciekły na 22:16 i do końca kontrolowały wynik. Siatkarki ze Świecia nie spasowały, walczyły dalej i czwartą partię zaczęły dobrze, uzyskując szybko prowadzenie 12:6. Potem ich przewaga wzrosła do 18:9. W zespole Jokera dobrze prezentowała się atakująca Oliwia Sieradzka, punkty zdobywały też Pola Nowacka, Paulina Majkowska i Dagmara Dąbrowska. Jokerki spokojnie doprowadziły mecz do tie-breaka, zwyciężając do 13.

Decydujący set świecianki zaczęły znakomicie od 3:0 i 5:1. Jednak po przerwie dla trenera gości ich przewaga stopniała do 5:4. Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec gospodyń, a po wznowieniu gry Joker uciekł na 9:4. Niespodzianka była coraz bliżej. Ekstraklasowiec jeszcze dwukrotnie zbliżył się na dwa oczka, ale to było wszystko, na co dziś było go stać i Jokerki wygrały tie-breaka do 10. I tak oto historyczne zwycięstwo z Pałacem stało się faktem.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2
(18:25, 25:20, 17:25, 25:13, 15:10)

Joker: Wenerska, Dąbrowska, Fojucik, Majkowska, Brzoska, Sieradzka, Żurawska (libero) oraz Nowacka, Tomczyk, Miechowska i Ociepa
Pałac: Andersohn, Kuligowska, Fedusio, Różyńska, Misiuna, Gałucha, Pahor (libero) oraz Balmas, Krzywicka, Ziółkowska i Jagła (libero)

źródło: joker-swiecie.pl