Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > John Speraw poprowadzi USA w kolejnym cyklu olimpijskim

John Speraw poprowadzi USA w kolejnym cyklu olimpijskim

fot. FIVB

Reprezentacja USA po wygraniu Pucharu Świata może już spokojnie przygotowywać się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest już jasne, kto poprowadzi zespół w kolejnym cyklu olimpijskim, który zakończy się w Tokio w 2020 roku. Na przedłużenie umowy zgodził się dotychczasowy selekcjoner, John Speraw, który z sukcesami prowadzi reprezentację już od ponad trzech lat.

John Speraw kontrakt z federacją USA podpisał w marcu 2013 roku i w tym czasie zdążył chociażby zdobyć złoto (2014) i brąz (2015) Ligi Światowej, a także wygrać w 2015 roku Puchar Świata i w 2013 mistrzostwa NORCECA. – To jest to, co na pewno chciałem robić przez następne cztery lata i jestem zaszczycony i wdzięczny, że włodarze chcą tego samego. Ostatni okres był bogaty w sukcesy nawet bardziej, niż wielu się spodziewało. Czuję, że fakt, iż daliśmy szansę młodym, odpowiedzialnym zawodnikom i pozwoliliśmy im pokazać się z dobrej strony, stawia nas w dobrej pozycji na następne cztery lata – powiedział Speraw. – Jestem zachwycony, że udało nam się porozumieć i John Speraw będzie prowadził zespół w kolejnym cyklu olimpijskim. W ciągu tych trzech lat udowodnił swoje duże umiejętności i teraz możemy z dobrej pozycji wyruszyć w kierunku Rio de Janeiro – powiedział Doug Beal. Speraw zapowiedział, że nie zamierza dokonywać zmian w sztabie szkoleniowym, pozostaną zatem asystenci Matt Fuerbringer  i Mike Wall, a także Andrea Becker, Aaron Brocki Nate Ngo.

Wcześniej John Speraw był asystentem poprzednich selekcjonerów kadry USA, Hugh McCutcheona (złoto IO w Pekinie) i Alana Knipe’a. – Myślę, że z Johnem Sperawem jako selekcjonerem możemy odnieść jeszcze wiele sukcesów – powiedział kapitan reprezentacji, David Lee. Amerykanie z pewnością będą jednymi z faworytów zbliżających się igrzysk olimpijskich. Wcześniej jednak wystąpią w Lidze Światowej. 4 i 6 czerwca Amerykanie towarzysko spotkają się z Kubą.źródło: inf. własna, teamusa.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved