Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joga, basen, potem siatkówka w planach siatkarek Chemika

Joga, basen, potem siatkówka w planach siatkarek Chemika

fot. Łukasz Krzywański

– Zaczniemy od fazy ogólnej, która przygotuje siatkarki do dalszych obciążeń. Musimy zbudować odpowiednią bazę siłową, ale również pracować nad mobilnością aparatu ruchu. Stąd choćby zajęcia jogi – tak o planach na przygotowanie do sezonu dla siatkarek Chemika mówi nowy trener przygotowania fizycznego, Łukasz Filipecki. – Ponadto zaplanowaliśmy aktywną regenerację oraz kształtowanie systemów energetycznych, czyli zajęcia na basenie – dodaje.

Początek przygotowań do sezonu dla siatkarek Chemika Police zaplanowany jest na 15 sierpnia. Do dyspozycji sztabu będzie część siatkarek Chemika, pozostałe dołączą po zakończeniu zgrupowań reprezentacji. – Aby w odpowiedni sposób przeprowadzić pierwszą fazę przygotowań, zaczniemy od testów wydolnościowych, oceny posturalnej, fizjoterapeutycznej, biomechanicznej aparatu ruchu, poziomu siły i balansu mięśniowego – mówi Łukasz Filipecki. Logistycznie okres przygotowawczy składać będzie się z 2 etapów. – Zaczniemy od fazy ogólnej, która przygotuje siatkarki do dalszych obciążeń. Musimy zbudować odpowiednią bazę siłową, ale również pracować nad mobilnością aparatu ruchu. Stąd choćby zajęcia jogi. Ponadto zaplanowaliśmy aktywną regenerację oraz kształtowanie systemów energetycznych, czyli zajęcia na basenie – dodaje.

Okres przygotowawczy rusza 15 sierpnia, jednak zawodniczki trenują indywidualnie już od kilku tygodni. – Pierwsza faza przygotowań nie zaczyna się od zera. Dziewczyny od dłuższego czasu przygotowują się indywidualnie. Każda z nich otrzymała rozpiskę, zindywidualizowany plan treningowy. W tym czasie głównie przykłada się uwagę do prewencji urazów i korekcji mniejszych lub większych wad – zaznacza.

Inauguracyjnym meczem sezonu 2017/18 będzie Superpuchar Polski. Policzanki na początku października zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź. – Pierwsza faza przygotowań potrwa około 5-6 tygodni. Drugim etapem jest faza specjalistyczna, w trakcie której główny nacisk kładzie się na rozwój siły eksplozywnej zawodniczek oraz nieodłączną prewencję. W drugiej fazie oczywiście pojawia się coraz więcej siatkówki, skakania, odwzorowywania warunków meczowych. Coraz mniej zajęć pobocznych, skupiamy się stricte na siatkówce – kończy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved