Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Joel Banks nadal selekcjonerem Finów

fot. CEV

Dopiero co zakończyły się mistrzostwa Europy 2019, a niektóre zespoły już kreślą szkice na kolejny turniej. W 2021 roku jednym z gospodarzy czempionatu Starego Kontynentu będzie Finlandia, a fiński związek zdecydował się kontynuować swoją współpracę z dotychczasowym selekcjonerem kadry, Joelem Banksem. – Sezon kadrowy był etapem nauki zarówno dla sztabu, jak i dla zawodników. Uczyliśmy się razem pracować. Przed nami sporo ciężkiej racy, która wymaga dedykacji i poświęceń, aby iść do przody. Ja nie mogę się doczekać i liczę na to, że każdy z nas będzie w stanie podnieść swój poziom, a co za tym idzie poziom reprezentacji Finlandii – mówił szkoleniowiec. 

– To dla mnie był zaszczyt prowadzić Finlandię w tym roku. Było sporo wyzwań i każdemu z nich stawiliśmy czoła. Sezon kadrowy był etapem nauki zarówno dla sztabu, jak i dla zawodników. Uczyliśmy się razem pracować. Przed nami sporo ciężkiej racy, która wymaga dedykacji i poświęceń, aby iść do przody. Ja nie mogę się doczekać i liczę na to, że każdy z nas będzie w stanie podnieść swój poziom, a co za tym idzie poziom reprezentacji Finlandii – mówił Joel Banks. Już w tym sezonie Finowie wprowadzili do kadry wielu młodych siatkarzy, którzy mają stanowić o sile zespołu w kolejnych latach.



Joel Banks dopiero objął kadrę Finlandii, a od 2017 roku jest szkoleniowcem belgijskiego Greenyard Maaseik. Seppo Siika-Aho nie ukrywał, że chociaż trener w sezonie kadrowym mierzył się z trudnymi sytuacjami i porażkami, to przyniosło to rezultaty. Czy dwa lata to wystarczający czas, aby kadra Finlandii zaprezentowała się z dobrej strony przed własną publicznością w mistrzostwach Europy 2021?

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved