Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Wszystko wymaga czasu

Jochen Schöps: Wszystko wymaga czasu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Mój bark zaczyna pracować tak, jak powinien. Czuję wreszcie wszystkie mięśnie. Mogę już trenować 2-3 razy w tygodniu. To oczywiście jeszcze daleko do tego, co było przed operacją, ale wszystko wymaga czasu – opowiada atakujący Asseco Resovii, Jochen Schöps. Zawodnik przyznał, że absolutnie nie zastanawiał się nad zmianą barw klubowych. – Resovia wspierała mnie w trudnych dla mnie momentach, więc teraz chcę się jej odpłacić w jak najlepszy sposób, swoją grą – mówi.

Jochen Schöps od 2012 roku broni barw Asseco Resovii Rzeszów i przed nim kolejny sezon spędzony na Podkarpaciu. Zawodnik nie ukrywa, że on i jego rodzina czują się w Rzeszowie bardzo dobrze. – Od samego początku aż do teraz moje uczucia są jak najbardziej pozytywne, wszystko jest bardzo profesjonalne i to mi bardzo odpowiada. Co więcej, nie tylko ja się tu dobrze czuję, ale także moja rodzina. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi w Rzeszowie. Ludzie przyjęli nas w bardzo przyjazny sposób i zawsze nam pomagają, jeśli tylko mamy jakiś problem – przyznaje doświadczony atakujący. Niemiec nie zastanawiał się nawet nad zmianą barw klubowych. – Ponieważ miałem ważny kontrakt w Rzeszowie, nie zastanawiałem się nawet nad ofertami z innych klubów. Nie wiem nawet, czy było jakieś zainteresowanie moją osobą. Resovia wspierała mnie w trudnych dla mnie momentach, więc teraz chcę się jej odpłacić w jak najlepszy sposób, swoją grą – opowiada Jochen Schöps.

Minionego sezonu atakujący Asseco Resovii nie zapamięta najlepiej z racji przykrego wypadku i urazu barku, który wykluczył go z gry praktycznie na cały sezon. Teraz jednak już powoli wraca do gry. – Tak, czuję się już dobrze. Mój bark zaczyna pracować tak, jak powinien. Czuję wreszcie wszystkie mięśnie. Mogę już trenować 2-3 razy w tygodniu. To oczywiście jeszcze daleko do tego, co było przed operacją, ale wszystko wymaga czasu i pełna koordynacja mięśniowa na pewno wróci – z optymizmem patrzy w przyszłość niemiecki siatkarz. Jochen Schöps pokusił się także o ocenę nowego składu swojej drużyny. – Przed każdym nowym sezonem zespoły zawsze próbują się zgrać tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli chodzi o naszych obecnych zawodników, to wydaje mi się, że jest to bardzo ciekawa mieszanka różnych stylów gry i charakterów. Nie mogę się już doczekać chwili, gdy wszyscy zawodnicy wrócą, oby zdrowi, i będziemy mogli zacząć zgrywać się, by dobrze rozumieć się jako drużyna – przyznał.Reprezentacja Niemiec obecnie rywalizuje w 3. dywizji Ligi Światowej, nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich. Schöps jednak nie przebywa z drużyną narodową. – Tak, zdecydowałem, że potrzebuję przerwy od reprezentacji, bo chcę więcej czasu spędzać z rodziną, a także z powodu mojej rehabilitacji. Nie było sensu być poza domem przez około dwa miesiące i dodatkowo obciążać bark. Chcę wrócić do Rzeszowa w pełni zdrowy i w najlepszej formie – zakończył.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved