Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Nie jesteśmy głównym faworytem do wygrania PlusLigi

Jochen Schöps: Nie jesteśmy głównym faworytem do wygrania PlusLigi

fot. Katarzyna Antczak

– Nie jesteśmy już tak mocni jak wcześniej. Prawdopodobnie nikt nie będzie nam przypisywał niejako z automatu miejsca w finale. Natomiast my sami będziemy oczekiwali od siebie jak najwięcej i wytwarzali taką pozytywną presję mobilizującą nas do walki o najwyższe cele – powiedział kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schöps.

W międzysezonowej przerwie w Asseco Resovii Rzeszów zaszło sporo zmian. Odeszli z niej podstawowi zawodnicy, a w ich miejsce działaczom nie udało się ściągnąć gwiazd światowego formatu. Wydaje się, że innym drużynom tym razem udało się skonstruować mocniejsze składy, tym bardziej że w ostatniej chwili z podkarpackiego klubu zdecydował się odejść John Gordon Perrin, który wybrał grę w lidze chińskiej. – Być może na papierze nie jesteśmy już tak mocni jak wcześniej. Prawdopodobnie nikt nie będzie nam przypisywał niejako z automatu miejsca w finale. Natomiast my sami będziemy oczekiwali od siebie jak najwięcej i wytwarzali taką pozytywną presję mobilizującą nas do walki o najwyższe cele. Kibice i włodarze klubu też na pewno będą mieli wobec nas pewne oczekiwania. Niezależnie od tych roszad kadrowych uważam, że wciąż mamy bardzo dobry zespół, który jest mieszanką młodych i starszych zawodników – skomentował Jochen Schöps. – Jak zwykle w Rzeszowie mieliśmy sporo zmian, ale będziemy starali się odnaleźć jak najszybciej właściwą równowagę i naszą najlepszą siatkówkę. Postaramy się stworzyć naprawdę dobry kolektyw. Może nie jesteśmy głównym faworytem do wygrania PlusLigi, ale mamy duże szanse na to, żeby znaleźć się najpierw w półfinale, a potem w finale – dodał niemiecki siatkarz.Przyznał on, że na razie nie koncentrował się na transferach poczynionych przez inne kluby, bowiem wszystko i tak zweryfikuje boisko, a sezon będzie długi, więc bez problemu będzie można ocenić siłę poszczególnych zespołów. – Przed startem ligi nigdy nie wiadomo, jak będzie wyglądała rywalizacja poszczególnych drużyn i jaki będzie ich poziom gry. Nie zajmuję sobie teraz głowy takimi rzeczami jak transfery innych zespołów. Dopiero w trakcie sezonu istotne będzie odpowiednie przygotowanie się do meczów z poszczególnymi drużynami i analiza gry rywali. Dla mnie osobiście teraz nie jest to ważne. Być może jest tak, że w tym sezonie polskie kluby dysponują w ogólnym rozrachunku mniejszymi budżetami i ciężko będzie utrzymać w PlusLidze wysoki poziom gry – powiedział kapitan Asseco Resovii, według którego najbliższy sezon może wyłonić nowych liderów. – Zawsze może się okazać, że w trakcie sezonu pojawi się jakieś objawienie w postaci młodego talentu czy mniej znanego dotąd gracza, który będzie ciągnął grę swojego zespołu i windował poziom ligi do góry – zaznaczył Schöps.

Mimo że w drużynie zaszło sporo zmian, to kapitan wciąż będzie ten sam, czyli niemiecki atakujący, który ma stanowić rolę łącznika między trenerem a zawodnikami. – Cieszę się, że nadal jestem kapitanem zespołu, chociaż dalej postrzegam rolę kapitana jako osoby, która przekazuje trenerowi opinie zawodników na pewne kwestie czy ich sugestie w sytuacji, gdy pojawiają się jakieś problemy fizyczne. Natomiast w środku drużyny, czy w szatni, nie widzę takiej potrzeby, żeby kapitan się w jakiś sposób wyróżniał na tle innych. Chodzi o to, żeby między nami panowały dobre relacje i był tzw. team spirit. Osoba kapitana nie ma tutaj większego znaczenia – ocenił Schöps, który bardzo pozytywnie wypowiedział się o współpracy z nowym szkoleniowcem Asseco Resovii, którym został Roberto Serniotti. – Bardzo podoba mi się jego warsztat pracy. Widać, że Roberto jest przedstawicielem typowej włoskiej szkoły i wprowadził do naszych przygotowań pewne urozmaicenia chociażby w postaci zajęć na basenie. Wprowadza nam też od samego początku pewne założenia co do systemu gry i naszej roli na boisku – dodał doświadczony zawodnik.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved