Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Wołosz zmieni klub?

Joanna Wołosz zmieni klub?

fot. legavolleyfemminile.it

Gołym okiem widać, że kryzys spowodowany pandemią koronawirusa w istotny sposób wpłynie na włoską siatkówkę. Zarówno męska, jak i żeńska liga naszpikowane są gwiazdami i jest w zasadzie pewne, że nowe budżety klubów nie wytrzymają takich obciążeń kontraktowych. Codziennie słychać nowe doniesienia o możliwych transferach topowych zawodników do Azji, Rosji i Turcji. Ten ostatni kraj może być następnym kierunkiem Joanny Wołosz. 

Polka przez ostatnie trzy sezony reprezentowała Imoco Volley Conegliano. Patrząc na skład włoskiego giganta, nie sposób nie zauważyć, że przy zmniejszonym budżecie, klub będzie miał niezwykle twardy orzech do zgryzienia, bo utrzymanie wszystkich gwiazd wydaje się po prostu niemożliwe. Egonu, Sylla, De Gennaro, Hill, Serokaite, De Kruijf, Folie – większość klubów na świecie byłoby szczęśliwe mając choć jedną zawodniczkę takiego formatu.Nie dziwne jest więc, że spekuluje się o uszczupleniu kadry najlepszego włoskiego klubu. Na giełdzie transferowej pojawiło się też nazwisko jednej z najlepszych rozgrywających świata Joanny Wołosz. Według uznanego włoskiego dziennikarza Gian Luki Pasiniego, Polka w przyszłym sezonie może zagrać w tureckim gigancie  – Eczacibasi Stambuł. Turecki klub już rok temu kusił naszą rozgrywającą, a niedawno rozstał się z Carli Lloyd i szuka godnego zastępstwa za Amerykankę.

Co ciekawe, dwa miesiące temu ten sam włoski dziennikarz obwieścił, że Wołosz przedłużyła kontrakt z Imoco. Sytuacja we Włoszech jednak się zmieniła i wiele klubów renegocjuje umowy, starając się obniżyć kontrakty. W tej sytuacji Turcy z pewnością są w stanie zaoferować wyższe stawki i będą starali się podebrać najlepsze siatkarki włoskim klubom. Ofertę z Fenerbahce Stambuł dostała już znana w występach w Chemiku Police środkowa Stefana Veljković. Serbka na brak propozycji nie może narzekać, bo ma również kilka włoskich opcji.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved