Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Joanna Wołosz: Zagrałyśmy dobry mecz

Joanna Wołosz: Zagrałyśmy dobry mecz

fot. FIVB

Biało-czerwone w pierwszym spotkaniu ostatniego turnieju fazy grupowej World Grand Prix bez najmniejszego problemu pokonały młodą reprezentację Kolumbii. – My dobrze zagrywałyśmy, co ułatwiło nam grę. Praktycznie zapewniłyśmy sobie miejsce w Final Four. Nie możemy sobie pozwolić popełnić więcej błędów w rundzie finałowej – powiedziała Joanna Wołosz.

Polki w spotkaniu z Kolumbijkami ani przez moment nie straciły kontroli nad grą. Chociaż momentami przeciwniczkom udało się zbliżyć do biało-czerwonych, te szybko na nowo budowały przewagę. W żadnym z setów siatkarki z Kolumbii nie zdołały zdobyć 20 punktów. – Nasz zespół zagrał bardzo racjonalnie. Nie popełniliśmy błędów w bloku i zagrywce. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występu mojego zespołu – przyznał Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.Nasze reprezentantki górowały w każdym elemencie. Zdobyły 44 punkty w ataku, przy 28 przeciwniczek w tym elemencie. Polki zapisały na swoim koncie po 7 bloków i asów (po 2 punkty Kolumbijek). Najwięcej punktów w ataku zdobyła Malwina Smarzek (15), w zagrywce prym wiodła Zuzanna Efimienko (4), a po 2 bloki na swoim koncie zapisały Berenika Tomsia, Zuzanna Efimienko i Joanna Wołosz. – Uważam, że zagrałyśmy dobry mecz. Przeciwniczki zrobiły dobrą robotę. My dobrze zagrywałyśmy, co ułatwiło nam grę. Praktycznie zapewniłyśmy sobie miejsce w Final Four. Nie możemy sobie pozwolić popełnić więcej błędów w rundzie finałowej – stwierdziła Joanna Wołosz, kapitan Polek.

Kolumbijki są młodym zespołem. Po dwóch turniejach World Grand Prix plasowały się na 7. miejscu w tabeli drugiej dywizji. W spotkaniu z Polkami reprezentacja Kolumbii miała problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Mnożyły się problemy w przyjęciu. Najjaśniejszym punktem tego zespołu była Dayana Segovia. – Nasz zespół nie mógł zagrać tego, co potrafi najlepiej, ponieważ Polki utrudniły nam grę zgodnie z planem. Reprezentacja Polski była doskonała w obronie, blokowaniu oraz ataku – powiedział trener Kolumbijek, Antonio Rizola Neto. – Przede wszystkim gratuluję Polkom. My popełniłyśmy wiele błędów w defensywie, ale uważam, że to była okazja, abyśmy mogły rozwijać się jako zespół – skomentowała kapitan Kolumbii, Maria Alejandra Marin.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved