Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Joanna Wołosz: Zabrakło nam cwaniactwa boiskowego

Joanna Wołosz: Zabrakło nam cwaniactwa boiskowego

Porażka Chemika Police z Liu Jo Nordmeccanicą Modena to nie najlepszy początek rozgrywek Ligi Mistrzyń dla polskiej ekipy. Choć policzanki mogły odwrócić losy meczu w szczególności w drugiej partii, to zdołały wygrać tylko trzecią odsłonę, a włoski zespół tym samym triumfował 3:1.

W drugiej partii policzanki walczyły bardzo dzielnie. Doprowadziły do wyrównanej końcówki, w której miały nawet kilka piłek setowych. Ostatecznie jednak to włoska ekipa przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Drugą partię przegraliśmy w końcówce i był to chyba kluczowy moment spotkania. Zwróćmy uwagę też choćby na pierwszego seta. Przegrałyśmy 21:25, a popełniłyśmy w nim aż dziesięć błędów. Gra była wyrównana, gdyby nie błędy i nerwowe zagrania, set byłby na naszą korzyść – oceniła spotkanie Joanna Wołosz.

Zespół z Modeny pomimo porażki w trzecim secie był w stanie się podnieść w czwartym i przypieczętować swoje zwycięstwo za trzy punkty. – Kluby we Włoszech cechuje znakomita gra w systemie blok-obrona. Nie było to dla nas żadne zaskoczenie. Sama grałam z Giulią Leonardi i wiem, jak potrafi fruwać w defensywie. Zabrakło nam trochę cwaniactwa boiskowego i agresji, aby w trudnych momentach pójść pełną parą w ataku i zaryzykować – zakończyła Wołosz.

Kolejnym starciem Chemika w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń będzie wyjazd do Baku, gdzie zmierzy się on z Telekomem. To spotkanie rozegrane zostanie 10 stycznia.

źródło: chemik-police.com