Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Joanna Wołosz: Wywalczyłyśmy to sobie sportowo

Joanna Wołosz: Wywalczyłyśmy to sobie sportowo

– Ten sezon nas zahartował. Jestem przekonana, że z każdym rokiem będzie coraz lepiej – mówi Joanna Wołosz, kapitan reprezentacji. – Mamy młody zespół i gra w elicie pozwoli nam na zebranie bezcennego doświadczenia – dodaje na łamach katowickiego Sportu.

W rundzie interkontynentalnej dwukrotnie wysoko przegrałyście z Koreankami. Co było kluczem do tak pewnego zwycięstwa w Ostrawie?Joanna Wołosz:Wiem, że wygląda to tak, jakbyśmy w dwóch pierwszych meczach je podpuszczały i przygotowywały się, by odeprzeć ich atak w finale. Tak oczywiście nie było, bo skład finału był znany dopiero w sobotę wieczorem. Naskoczyłyśmy na rywalki, grałyśmy punkt za punkt i potrafiłyśmy wypracować przewagę. Pokazałyśmy charakter, bo nikt mi nie powie, że grałyśmy na sto procent sił. Tak naprawdę jechałyśmy już na oparach „paliwa”, ale zacisnęłyśmy zęby i dając z siebie wszystko, wygrałyśmy drugą dywizję.

Pamięta pani wszystkie cztery ostatnie turnieje finałowe. Ale dopiero teraz udało się postawić kropkę nad i. Czujecie, że zapracowałyście na miejsce w elicie?

Wywalczyłyśmy to sobie sportowo. To podwójnie buduje. Już wcześniej wiedziałyśmy, że FIVB zamierza przebudować rozgrywki i że najprawdopodobniej zagramy w elicie. Super, że powalczymy z najlepszymi. Mamy młody zespół i gra w elicie pozwoli nam na zebranie bezcennego doświadczenia. Myślę, że sporo nauczyła już nas ta edycja World Grand Prix. Wymagające przygotowania i tysiące kilometrów nas zahartowały.

Skoro wiedziałyście, że i tak wystąpicie w elicie, to w finałowym meczu grało się wam trochę luźniej?

Chyba o tym nie myślałyśmy. Naprawdę bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie i mocno się na nie nastawiałyśmy. Wiedziałyśmy, że Koreanki też są zmęczone po trudnym turnieju i po licznych podróżach. Była duża szansa, aby je złamać i w końcu się udało.

Jak oceni pani występ reprezentacji w całym World Grand Prix?

Możemy ocenić go tylko pozytywnie. Zagrałyśmy bardzo dobrze w rundzie interkontynentalnej, mieliśmy na koncie dwie porażki, a na koniec zanotowałyśmy bardzo dobry występ w Ostrawie. Kroczek po kroczku budowałyśmy pewność siebie i jestem naprawdę dumna, bo wszystkie zagrałyśmy super. Były wzloty i upadki, ale wspierałyśmy się wzajemnie i każdej dziewczynie należą się wielkie brawa.

Sukces w Ostrawie to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy. Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie?

Każda z nas marzy o odpoczynku, bo mamy tylko tydzień wolnego. Szczerze mówiąc, to nie mogłyśmy już na siebie patrzeć. (śmiech) Dobrze będzie odpocząć kilka dni, by zregenerowanym przyjechać do Szczyrku na kolejne zgrupowanie. Nie wiem jeszcze, jak ono będzie wyglądało, ale znając trenera, będzie bardzo intensywne.

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved