Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Wyjdziemy w piątek, żeby zagrać o zwycięstwo

Joanna Wołosz: Wyjdziemy w piątek, żeby zagrać o zwycięstwo

fot. Michał Szymański

– Powinnyśmy być troszeczkę bardziej podbudowane tym zwycięstwem, lecz trzeba pamiętać, że to tylko spotkanie grupowe i równie dobrze możemy zmierzyć się z nimi w finale. Takie zwycięstwo buduje, takie mecze się dobrze gra, mimo dużej stawki. Pełna sala, bardzo dobry przeciwnik – stwierdziła rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz po czwartkowej wygranej nad Holenderkami.

Biało-czerwone rewelacyjnie rozpoczęły spotkanie z Holandią, dzięki rewelacyjnej grze w końcówce pierwszego seta objęły prowadzenie. Rozpędzone podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały kolejną partię, lecz ich rywalki nie zamierzały się poddawać i zwyciężyły w trzeciej odsłonie spotkania. Nasze reprezentantki zdołały się odbudować, okazały się lepsze w czwartym secie i w całym meczu 3:1. – Wydaje mi się, ze pokazałyśmy mnóstwo charakteru, walki i serca, które zostawiłyśmy na boisku. To był mecz wygrany zespołowo. Nie było jednej liderki, która to poprowadziła, bo w danym momencie meczu każda brała na siebie odpowiedzialność. To wygrana całego zespołu, dziewczyn, które wchodziły i dawały kapitalne zmiany – przyznała rozgrywająca reprezentacji Polski.Po przeciwnej stronie siatki w czwartek grała klubowa koleżanka Joanny Wołosz, Robin De Kruijf. W turnieju występuje także inna zawodniczka Imoco Volley Conegliano, Jennifer Geerties, która jest zawodniczką reprezentacji Niemiec. – Na pewno będę próbowała to wykorzystać, ale będę się nad tym zastanawiała przed meczem. Przed spotkaniem z Holenderkami myślałam nad tym, co zrobić, żeby Robin wpuścić czasami w maliny. Być może raz, dwa się udało, a to już jest sukces. Przede wszystkim dobrze, że możemy się widzieć i to jest miłe, spotkać dziewczyny, które widzimy na co dzień. Poza boiskiem jesteśmy super koleżankami, lecz na parkiecie nie ma to miejsca – powiedziała rozgrywająca.

Dzięki temu zwycięstwu Polki są na najlepszej drodze do wygrania grupy. – Powinnyśmy być troszeczkę bardziej podbudowane tym zwycięstwem, lecz trzeba pamiętać, że to tylko spotkanie grupowe i równie dobrze możemy zmierzyć się z nimi w finale. Takie zwycięstwo buduje, takie mecze się dobrze gra, mimo dużej stawki. Pełna sala, bardzo dobry przeciwnik. Trzeba się wzbić na wyższy poziom, według mnie to zrobiłyśmy – przyznała siatkarka. Polki zagrają w piątek w ostatni mecz, więc teoretycznie będą mogły sobie dobrać przeciwnika w półfinale. – Wiele razy takie mecze pokazały, że kto kombinuje, gdzieś później coś traci. Nie sądzę, żeby z naszej strony było kombinowanie. Wyjdziemy w piątek, żeby zagrać o zwycięstwo i nie patrzymy się na innych – dodała Joanna Wołosz.

* z Apeldoorn Arkadiusz Dudziak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved