Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Nie mamy prawa wstydzić się tego meczu

Joanna Wołosz: Nie mamy prawa wstydzić się tego meczu

Reprezentacja Polski kobiet nieudanie rozpoczęła walkę w Final Six Ligi Narodów. Po dość nierównym meczu Polki przegrały z Amerykankami 3:1. Mimo tego „biało-czerwone” nie zamierzają rozpaczać. – Przyjechałyśmy tutaj nie w roli faworytek i nie mamy nic do stracenia – powiedziała po meczu Joanna Wołosz.

Spotkanie Polek z Amerykankami miało niejednostajny przebieg. Po pierwszym secie, który padł łupem podopiecznych Jacka Nawrockiego, w kolejnych dwóch odsłonach na parkiecie rządziły siatkarki USA. Następnie znów doszło do wyrównanej batalii, ostatecznie przegranej przez zespół z Polski. – Jest czego żałować, bo zaczęłyśmy ten mecz bardzo dobrze. Pierwszy set wyglądał jak chciałyśmy. W drugim i trzecim secie miałyśmy duże problemy z zagrywką Amerykanek. Bardzo szkoda szczególnie czwartego seta, dogoniłyśmy USA. Było zamieszanie z tym czasem, powinnyśmy grać do końca. Było minęło, musimy o tym zapomnieć – oceniła spotkanie Joanna Wołosz.W końcówce czwartej odsłony doszło do niecodziennej sytuacji, która rozkojarzyła polskie siatkarki, przez co straciły one ważny punkt. Rozgrywająca główną winą za utratę „oczka” obarcza jednak swój zespół, a nie kłopoty techniczne. – Każdemu może zdarzyć się taki błąd. Nie wiem, czy czas był wzięty, czy nie. My nie możemy natomiast łapać piłki, tylko gdy przechodzi ona przez siatkę i nie ma gwizdka sędziego, to trzeba grać do końca. Musimy z tego wyciągnąć wnioski – stwierdziła siatkarka.

Ostatecznie jednak pomimo porażki polskie siatkarki zeszły z parkietu z podniesioną głową. – Nie mamy prawa myśleć o dzisiejszym meczu w kategorii porażki. Przyjechałyśmy tutaj nie w roli faworytek i nie mamy nic do stracenia. Po nawiązanej walce mecz nie zakończył się po naszej myśli, ale nie mamy prawa wstydzić się tego meczu – skwitowała Wołosz.

Teraz przed „biało-czerwonymi” spotkanie z Brazylią. Polki muszą koniecznie wygrać to spotkanie, by nadal liczyć się w walce o półfinał zmagań. – Brazylia jest dla nas nieco wygodniejszym rywalem, gdyż wygrałyśmy z nimi ostatnie mecze. Z drugiej strony Brazylijki przyjechały na turniej w najmocniejszym składzie. Musimy jutro wyjść z podniesioną głową, próbować wszystkiego, zagrać na sto procent i szukać swoich szans, by wygrać – oceniła rozgrywająca.

źródło: polsatsport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved