Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Nie mamy prawa wstydzić się tego meczu

Joanna Wołosz: Nie mamy prawa wstydzić się tego meczu

Reprezentacja Polski kobiet nieudanie rozpoczęła walkę w Final Six Ligi Narodów. Po dość nierównym meczu Polki przegrały z Amerykankami 3:1. Mimo tego „biało-czerwone” nie zamierzają rozpaczać. – Przyjechałyśmy tutaj nie w roli faworytek i nie mamy nic do stracenia – powiedziała po meczu Joanna Wołosz.

Spotkanie Polek z Amerykankami miało niejednostajny przebieg. Po pierwszym secie, który padł łupem podopiecznych Jacka Nawrockiego, w kolejnych dwóch odsłonach na parkiecie rządziły siatkarki USA. Następnie znów doszło do wyrównanej batalii, ostatecznie przegranej przez zespół z Polski. – Jest czego żałować, bo zaczęłyśmy ten mecz bardzo dobrze. Pierwszy set wyglądał jak chciałyśmy. W drugim i trzecim secie miałyśmy duże problemy z zagrywką Amerykanek. Bardzo szkoda szczególnie czwartego seta, dogoniłyśmy USA. Było zamieszanie z tym czasem, powinnyśmy grać do końca. Było minęło, musimy o tym zapomnieć – oceniła spotkanie Joanna Wołosz.

W końcówce czwartej odsłony doszło do niecodziennej sytuacji, która rozkojarzyła polskie siatkarki, przez co straciły one ważny punkt. Rozgrywająca główną winą za utratę „oczka” obarcza jednak swój zespół, a nie kłopoty techniczne. – Każdemu może zdarzyć się taki błąd. Nie wiem, czy czas był wzięty, czy nie. My nie możemy natomiast łapać piłki, tylko gdy przechodzi ona przez siatkę i nie ma gwizdka sędziego, to trzeba grać do końca. Musimy z tego wyciągnąć wnioski – stwierdziła siatkarka.

Ostatecznie jednak pomimo porażki polskie siatkarki zeszły z parkietu z podniesioną głową. – Nie mamy prawa myśleć o dzisiejszym meczu w kategorii porażki. Przyjechałyśmy tutaj nie w roli faworytek i nie mamy nic do stracenia. Po nawiązanej walce mecz nie zakończył się po naszej myśli, ale nie mamy prawa wstydzić się tego meczu – skwitowała Wołosz.

Teraz przed „biało-czerwonymi” spotkanie z Brazylią. Polki muszą koniecznie wygrać to spotkanie, by nadal liczyć się w walce o półfinał zmagań. – Brazylia jest dla nas nieco wygodniejszym rywalem, gdyż wygrałyśmy z nimi ostatnie mecze. Z drugiej strony Brazylijki przyjechały na turniej w najmocniejszym składzie. Musimy jutro wyjść z podniesioną głową, próbować wszystkiego, zagrać na sto procent i szukać swoich szans, by wygrać – oceniła rozgrywająca.

źródło: polsatsport.pl, sport.tvp.pl