Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Wołosz: Potrzebowałyśmy takiego zwycięstwa

Joanna Wołosz: Potrzebowałyśmy takiego zwycięstwa

Siatkarki Chemika Police są jedynym niepokonanym zespołem w Orlen Lidze. W niedzielę zainkasowały komplet punktów w meczu z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Potrzebowałyśmy takiego spokojnego zwycięstwa, żeby znowu ruszyć do przodu. Nie ukrywamy, że to, co się stało w Modenie, nawet do tej pory siedzi nam w głowach, bo to była totalna klęska – mówiła po tym spotkaniu Joanna Wołosz, rozgrywająca Chemika.

Wciąż jesteście niepokonanym zespołem na ligowych parkietach. W meczu z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza problemy miałyście jedynie w ostatnim secie.

Joanna Wołosz: – Troszkę w tym trzecim secie podałyśmy dziewczynom z Dąbrowy Górniczej rękę, jak to bywa po tej dziesięciominutowej przerwie. Często jest wtedy tak, że nie wychodzi się na boisko z takim skupieniem, z taką koncentracją jak na początku meczu. Popełniłyśmy dużo niepotrzebnych błędów, ale koniec końców ja się cieszę z tego, że skończyłyśmy to spotkanie w trzech setach.Jaki element stricte siatkarski okazał się tutaj decydujący?

Wydaje mi się, że bardzo dobrze zagrałyśmy zagrywką. Odrzuciłyśmy nasze przeciwniczki od siatki bądź punktowałyśmy bezpośrednio z pola serwisowego. Było nam później dzięki temu łatwiej i głównie w tym upatrywałabym przyczyn naszego zwycięstwa.

Dwa pierwsze sety wygrałyście dość gładko. Można powiedzieć, że przystępując do tego meczu, chciałyście też niejako odbić sobie to, co się stało w Modenie, czyli porażkę w Lidze Mistrzyń?

– Na pewno chciałyśmy poprzez wygranie tego meczu przede wszystkim podziękować naszym kibicom za całą tę edycję Ligi Mistrzyń, że byli z nami i nas wspierali, a także przeprosić za ten mecz w Modenie. Potrzebowałyśmy takiego spokojnego zwycięstwa, żeby znowu ruszyć do przodu. Nie ukrywamy, że to, co się stało w Modenie, nawet do tej pory siedzi nam w głowach, bo to była totalna klęska. Teraz nam została już tylko Orlen Liga i ostatni cel, jaki mamy do zrealizowania, czyli walka o mistrzostwo Polski.

Skoro mowa o Orlen Lidze, to przed wami teraz niełatwe spotkanie. Na wyjeździe zmierzycie się z Budowlanymi Łódź.

– Na pewno to będzie bardzo ciężkie spotkanie, tym bardziej że zagramy na terenie rywalek. W Atlas Arenie się bardzo ciężko gra. Ta hala jest dość duża. Wydaje się też, że będzie to już takie przetarcie przed play-off i na pewno już się nastawiamy na ten mecz, tak samo jak nastawiałyśmy się na spotkanie z dąbrowiankami. Powoli już zaczynamy projekt play-off.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved