Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Nie mamy nic do stracenia

Joanna Wołosz: Nie mamy nic do stracenia

fot. FIVB

– Nie mamy nic do stracenia i nie musimy się stresować. Stawiamy na skuteczną zagrywkę, tak żeby odrzucić przeciwniczki od siatki. Wiele będzie też zależało od naszego bloku – mówi przed pierwszym meczem biało-czerwonych w turnieju finałowym Ligi Narodów Joanna Wołosz.  – Musimy zagrać swoją najlepszą siatkówkę i podejść do tych meczów bez kompleksów – dodaje Malwina Smarzek.

Polki pierwsze spotkanie w turnieju finałowym Ligi Narodów rozegrają z reprezentacją USA. Joanna Wołosz, która ostatnio była oszczędzana przez trenera Nawrockiego po urazie, jakiego nabawiła się pod koniec sezonu ligowego, zapewnia, że jest już w pełni zdolna do gry. – Jestem na sto procent gotowa do gry i mam nadzieję, że trener weźmie to pod uwagę przy ustalaniu składu na kolejne mecze. Dobrze znam drużynę Stanów Zjednoczonych. To bardzo silny i zgrany zespół właściwie bez słabych punktów. Pomimo częstych rotacji w kadrze potrafią utrzymać równy poziom gry – mówi rozgrywająca reprezentacji Polski.Polki w grupie rywalizować będą z Amerykankami i Brazylijkami i ich awans do półfinału z pewnością byłby sporą niespodzianką. – Nie mamy nic do stracenia i nie musimy się stresować. Stawiamy na skuteczną zagrywkę, tak żeby odrzucić przeciwniczki od siatki. Wiele będzie też zależało od naszego bloku – przyznaje Joanna Wołosz.

– Nie mogę się doczekać tych spotkań. Fajnie jest tu być, wśród sześciu czołowych zespołów. Musimy zagrać swoją najlepszą siatkówkę i podejść do tych meczów bez kompleksów – przyznaje Malwina Smarzek. Pod koniec czerwca Smarzek wzięła ślub. Na razie jednak 23-latka musiała przełożyć sprawy prywatne, przynajmniej na czas trwania Final Six. – Od razu po ślubie uciekłam do Chin. Daleko i bez Internetu. Na razie mi trochę dziwnie. Myślałam, że nic się nie zmieni, ale te zmiany są widoczne. Czuje się trochę starsza. Od kwalifikacji dwa nazwiska na koszulce. Będę już inną zawodniczką – powiedziała z uśmiechem na twarzy polska atakująca.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved