Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Musimy ustabilizować grę

Joanna Wołosz: Musimy ustabilizować grę

W piątkowym meczu na mistrzostwach Europy biało-czerwone pokonały Słowenki 3:0. Nie obyło się jednak bez nerwów, mimo wysokiej przewagi Polek Słowenki zdołały złapać kontakt ze swoimi przeciwniczkami i były o krok od doprowadzenia do gry na przewagi. – Można powiedzieć pierwsze koty za płoty, natomiast my musimy po super pierwszym secie i idealnie rozpoczętych mistrzostwach ustabilizować grę. Jeżeli chcemy daleko zajść i grać na spokojnie musimy tę grę wyrównać, a w tym meczu było trochę niepotrzebnych nerwów – powiedziała rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz.

Podopieczne Jacka Nawrockiego koncertowo weszły w mecz, zwyciężyły w pierwszym secie 25:12. Kolejne dwie partie miały już bardziej zacięty przebieg, lecz Polki rozstrzygnęły je na swoją korzyść i wygrały cały mecz 3:0. – Można powiedzieć pierwsze koty za płoty, natomiast my musimy po super pierwszym secie i idealnie rozpoczętych mistrzostwach ustabilizować grę. Jeżeli chcemy daleko zajść i grać na spokojnie musimy tę grę wyrównać, a w tym meczu było trochę niepotrzebnych nerwów. W tym spotkaniu było chyba wszystko, ale najważniejsze, że mamy 3:0. Plan został zrealizowany w 100%, także możemy już na spokojnie myśleć o sobotnim meczu i takim samym wyniku – zapowiedziała Joanna Wołosz.

W trzeciej odsłonie spotkania biało-czerwone prowadziły już nawet 13:4 i miały kilka piłek meczowych. Słowenki zdołały jednak złapać kontakt z gospodyniami. Dopiero autowy atak jednej z przyjezdnych zakończył spotkanie. – Całkiem niepotrzebne, bo druga rozgrywająca rywalek zagrywała naprawdę bardzo dobrze, to były uciekające serwisy. Niepotrzebnie gdzieś tam pojawiły się nerwy, być może się zagotowałyśmy. Całe szczęście, że tak się skończyło, wygrałyśmy bez większego szarpania się na przewagi w końcówkach. To jest plus i możemy chyba odetchnąć po tym pierwszym meczu – przyznała zawodniczka. Czy siatkarki gości zaskoczyły biało-czerwone swoją walecznością? – Po zmianie rozgrywającej zaczęły trochę grać środkiem i te dziewczyny naprawdę dobrze atakowały. Też przycisnęły nas mocniej zagrywką. Nie miały nic do stracenia, więc musiały na coś postawić. Raczej nie zaskoczyły nas walecznością, bo na to byłyśmy gotowe, lecz po prostu spadła nam koncentracja i mogłyśmy nie podawać im ręki do grania, a tak niestety zrobiłyśmy. Wszystko skończyło się happy endem – dodała rozgrywająca.

Biało-czerwone na początek zmagań w mistrzostwach Europy zagrają z teoretycznie słabszymi zespołami. Pierwsze trzy spotkania zagrają odpowiednio ze Słowenkami, Portugalkami i Ukrainkami, a dopiero później zmierzą się z Belgijkami oraz Włoszkami. – Wydaje mi się, że pierwsze trzy mecze musimy zagrać na maksimum punktów, nie można myśleć o niczym innym i później dać z siebie wszystko na Belgię i Włochy. Mam nadzieję, że spotkanie z Włoszkami będzie pojedynkiem o pierwsze miejsce. Dobrze, że mamy taką spokojną drogę na początek i możemy też ze wszystkim się zapoznać i oswoić – stwierdziła Joanna Wołosz. Jeśli biało-czerwone awansują do fazy play-off to swoje mecze rozegrają w Łodzi. – Nie zerkam w drabinkę. Jestem beznadziejna w takich rzeczach, a raczej patrzę zadaniowo, co jest przygotowane na kolejny dzień – ucięła.

Po raz pierwszy w turnieju mistrzostw Europy występują aż 24 zespoły. Wydłużyło to turniej do 17 dni, finał zostanie rozegrany dopiero 8 września, a zespoły, które znajdą się w strefie medalowej, rozegrają 9 spotkań. –  Najlepiej będzie jeżeli będziemy budowały tę formę i z meczu na mecz będziemy grały coraz lepiej, pewniej – powiedziała siatkarka. Dla kilku podopiecznych Jacka Nawrockiego to debiut na mistrzostwach Europy. – Jak się przejrzy cały skład to połowa nie ma doświadczenia grania w takich turniejach i wydaje mi się, że będziemy zdobywać je krok po kroku. To będzie nas mobilizowało i dawało większego kopa – zakończyła Joanna Wołosz.