Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Musimy patrzeć w przyszłość

Joanna Wołosz: Musimy patrzeć w przyszłość

fot. Cezary Makarewicz

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła w Szczyrku przygotowania do kolejnego sezonu. Trener Jacek Nawrocki zdecydował się na rewolucję kadrową i radykalnie odmłodził skład. – Kiedyś musiał przyjść czas na taki krok i wydaje mi się, że to jest taki moment. Nie dostałyśmy się na igrzyska, więc tak, jak robią inne reprezentacje, trzeba rozpocząć nowy system czteroletni – przyznała Joanna Wołosz. 26-letnia rozgrywająca jest jedną z najbardziej doświadczonych siatkarek w obecnej drużynie narodowej.

Przerwa po sezonie ligowym 2015/2016 była krótka, ale rozgrywająca Chemika Police i reprezentacji Polski zdążyła ją wykorzystać, by trochę odpocząć od trudów rywalizacji i ciągłych treningów. – Przerwa nie była długa, byłam kilka dni w domu. Później były badania w Warszawie, jak co roku, a od poniedziałku obrałyśmy kierunek Szczyrk – przyznała Wołosz.

W sezonie 2016 reprezentacja Polski będzie występować w mocno przemeblowanym składzie. Selekcjoner Jacek Nawrocki po nieudanej walce o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro postanowił odmłodzić zespół. – Kiedyś musiał przyjść czas na taki krok i wydaje mi się, że to jest taki moment. Nie dostałyśmy się na igrzyska, więc tak, jak robią inne reprezentacje, trzeba rozpocząć nowy system czteroletni. Drużyny mocno zmieniają się przez ten czas, więc i my musimy patrzeć w przyszłość. Powołanie młodych siatkarek to jest dobry pomysł, teraz musimy stawiać na to, żeby dziewczyny ogrywały się na arenach międzynarodowych. W Orlen Lidze grają, ale mecze reprezentacji to jest moim zdaniem inna siatkówka – oceniła rozgrywająca biało-czerwonych.Zawodniczka jest pozytywnie nastawiona i gotowa na nowe wyzwania. – Zapatruję się pozytywnie na to, co czeka nas w kadrze, choć na pewno przed nami ciężka praca. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i spokojnie pracować. Co roku powtarzałyśmy, że jedziemy o coś walczyć, teraz jest czas, żeby pracować. Nie ma sensu zapowiadać ot tak, że coś wygramy w tym sezonie. Wydaje mi się, że jest czas na wprowadzenie nowych dziewczyn do drużyny, na zgrywanie się. Tak, żeby co roku nasza kadra wyglądała podobnie, a nie co roku była inna. Mam nadzieję, że przyjdzie też nowa jakość w drużynie narodowej – dodała Joanna Wołosz.

W ostatnich latach biało-czerwone nie radziły sobie zbyt dobrze na arenie międzynarodowej, a kadra pod wodzą kolejnych selekcjonerów nie była w stanie doskoczyć do podium najważniejszych imprez. Udało się tylko raz, w zeszłym roku zespół Jacka Nawrockiego zdobył srebrny medal igrzysk europejskich. – Nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z Europą. Czy nam czegoś brakuje? Nie sądzę. Brakuje nam w zasadzie tylko wyników. Mamy mnóstwo młodych dziewczyn, które możemy porównać do dziewczyn z Włoch czy innych krajów i moim zdaniem nasz potencjał nie jest wykorzystany do końca. Może tu tkwi problem? – powiedziała siatkarka, która przez dwa lata występowała we włoskiej Serie A1, w Unendo Yamamay Busto Arsizio.

Dużą rolę w odbudowie kadry pełni selekcjoner Jacek Nawrocki, który już ponad rok prowadzi biało-czerwone. – Trenera oceniam pozytywnie, wniósł do kadry mnóstwo nowych pomysłów. A w zeszłym roku było trochę dziwnie, bo do gry przystąpiłyśmy praktycznie prosto z ligowych parkietów. Skończyłyśmy grę w lidze bardzo późno, nie było więc czasu na spokojny trening. W tym roku będziemy miały zdecydowanie więcej pola do popisu i tego czasu na pewno będzie bardzo dużo. Ja nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak będzie wyglądał pełen cykl przygotowań z trenerem Nawrockim – stwierdziła jedna z kluczowych siatkarek w talii selekcjonera polskiej reprezentacji.

Więcej przeczytasz w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved