Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Musimy mieć w głowie to, co nas czeka

Joanna Wołosz: Musimy mieć w głowie to, co nas czeka

fot. fivb-org

W piątek reprezentacja Polski kobiet rozegrała w ramach turnieju towarzyskiego mecz z kadrą Czech. Spotkanie było kolejnym etapem przygotowań pod zbliżające się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. – Prawdą jest, że przygotowujemy się do kwalifikacji, musimy mieć w głowie to, co nas czeka – powiedziała po meczu Joanna Wołosz.

Polki mają za sobą udaną rywalizację w Final Six Ligi Narodów, gdzie awansowały do turnieju głównego, by tam postawić się Brazylijkom oraz Amerykankom. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały po turnieju dużo czasu na regeneracje, gdyż zawodniczki szybko wróciły do treningów, mających zbudować formę na być może najważniejszą imprezę sezonu. Mianowicie w dniach 2-4 sierpnia siatkarki będą rywalizowały o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.Jednym z etapów przygotowań do eliminacji jest towarzyski turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie Polki zmierzyły się z kadrą Czech. Spotkanie pewnie padło łupem „Orlic”, które oprócz standardowych trzech setów wygrały jeszcze dodatkową partię. – Po dwóch tygodniach ciężkiej pracy w Spale to był pierwszy prawdziwy mecz. Potrzebujemy czasu, by się zgrać, a takie mecze nam pomagają. Musimy się rozkręcać, gdyż też w nogach mamy pracę, jaką wykonywałyśmy w Spale. Z każdym meczem będzie jednak coraz lepiej – oceniła spotkanie Joanna Wołosz.

Głowy reprezentacji są już jednak przy walce o IO. Głównym przeciwnikiem Polek wydaje się Serbia, gdyż oprócz niej w tej samej grupie znalazły się drużyny Portoryko i Tajlandii. Wołosz zaznacza jednak, że pomimo skupienia uwagi na Serbkach, kadra nie lekceważy żadnego przeciwnika. – Nie możemy patrzeć tylko i wyłącznie na Serbię, gdyż przed meczem z Serbkami mamy dwa ważne mecze, które musimy wygrać. Prawdą jest, że przygotowujemy się do kwalifikacji, musimy mieć w głowie to, co nas czeka. Już podczas starcia z Czeszkami porównywałyśmy podobne ustawienia do bloku itp., by przygotowywać się pod turniej kwalifikacyjny – stwierdziła rozgrywająca.

Cała rozmowa na polsatsport.pl.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved