Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Mogłyśmy pokusić się o więcej

Joanna Wołosz: Mogłyśmy pokusić się o więcej

– Zagrałyśmy tylko dwa mecze. Mogłyśmy pokusić się o więcej, byłyśmy blisko od wyjścia z grupy. To fajna lekcja dla nas, bo otarłyśmy się o zwycięstwa ze światowymi potęgami. Można więc to odbierać pozytywnie – w rozmowie z Polsat Sport powiedziała rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz po powrocie z turnieju Final Six Ligi Narodów.

Drużyna zmęczona po podróży. Czy zmagania w Lidze Narodów też były męczące?Joanna Wołosz:Na pewno dało to w kość. Pięć tygodni podróżowania, tydzień po tygodniu w innym kraju, potem chwila odpoczynku i turniej finałowy. Teraz będzie chwila, by odpocząć. Wydaje mi się, że dziewczynom, które grały więcej, jak Malwina Smarzek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, taki odpoczynek się przyda. Turniej finałowy specjalnie nas nie zmęczył. Zagrałyśmy tylko dwa mecze. Mogłyśmy pokusić się o więcej, byłyśmy blisko od wyjścia z grupy. To fajna lekcja dla nas, bo otarłyśmy się o zwycięstwa ze światowymi potęgami. Można więc to odbierać pozytywnie.

Przed sezonem taki wynik, czyli awans do Final Six, brałybyście w ciemno?

Myślę, że to kolejny krok i kolejny progres tego zespołu. Tak, jak mówisz – awans do Final Six brałybyśmy w ciemno. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, szkoda więc, że nie udało nam się wygrać chociaż jednego meczu. Z Brazylią było bardzo blisko, z Amerykankami też miałyśmy swoje szanse. To fajna lekcja, fajne doświadczenie i może za rok będzie jeszcze lepiej.

*rozmawiał Krystian Natoński – więcej na polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved