Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Wołosz: Każdy zespół się na nas nastawia

Joanna Wołosz: Każdy zespół się na nas nastawia

Chemik Police wciąż jest jednym z dwóch niepokonanych zespołów w Orlen Lidze. W niedzielę nie bez problemów pokonał BKS Bielsko-Biała. Niewiele brakowało, aby w tym meczu doszło do tie-breaka. – Prawda jest taka, że każdy zespół się na nas nastawia i każdy zespół gra z nami mecze życia. My musimy do tego wszystkiego podchodzić ze spokojną głową i przede wszystkim cierpliwie… – mówiła po meczu Joanna Wołosz. Kapitan reprezentacji Polski skomentowała także czwartkowe losowanie grup mistrzostw Europy.

Trzeba przyznać, że bielszczanki postawiły wam naprawdę trudne warunki. To był mecz walki i niewiele brakowało do tego, aby doszło do tie-breaka.Joanna Wołosz: – Już przed spotkaniem wiedziałyśmy, że dziewczyny z Bielska-Białej grają dobrze w obronie i ciężko będzie umieścić piłkę w boisku. Prawda jest taka, że każdy zespół się na nas nastawia i każdy zespół gra z nami mecze życia. My musimy do tego wszystkiego podchodzić ze spokojną głową i przede wszystkim cierpliwie. Wydaje mi się, że w niedzielę czasami tej cierpliwości nam brakowało, ale na samym końcu zachowałyśmy trochę więcej zimnej krwi.

Jesteś w stanie wskazać jakiś decydujący moment, decydujący element, który pozwolił wam zdobyć trzy punkty.

– Wydaje mi się, że była to rewelacyjna dyspozycja Stefany Veljković. Była nie do zatrzymania i chwała jej za to, że w trudnych momentach pociągnęła naszą grę na siatce, choć nie dostawała może tak dużo piłek, jak atakujące.

Mogłaś mieć także oparcie w Malwinie Smarzek czy Madelaynne Montano, które także w większości kończyły to, co dostały…

– Oczywiście, że tak. Musimy jednak jeszcze pracować, teraz przed nami ważne trzy tygodnie i wydaje się, że to wszystko powoli już będzie szło ku dobremu.

Czyli te trzy tygodnie to już będzie praca pod kierunkiem meczu z Modeną, który zainauguruje wasz udział w Lidze Mistrzyń?

– Na pewno jest jakaś wizja w tym wszystkim. Od nowego tygodnia zaczynamy już mecze z czołówką tabeli – najpierw Impel Wrocław, później Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Budowlani Łódź i myślę, że to będzie idealne przygotowanie do tego meczu w Lidze Mistrzyń.

Najpierw czeka was jednak wyjazdowy mecz w Toruniu. Jest to słabszy rywal, ale na pewno nie taki, którego można zlekceważyć.

– My nikogo nie lekceważymy. Widać, że każdy zespół nam się przeciwstawia, więc my skupiamy się na własnej grze. Wiem, że jest jeszcze sporo rzeczy do poprawienia i dlatego taki mecz jak ten z BKS-em jest dla nas cenną lekcją i lepiej wygrywać w taki sposób niż szybko 3:0 i w setach do 10.

Mając przed sobą kapitana reprezentacji Polski, nie mogę nie zapytać o czwartkowe losowanie Ligi Mistrzyń. Zagracie z Niemkami, Węgierkami i Azerkami. To dobre losowanie?

– Patrząc na inne grupy, to jest naprawdę bardzo dobre losowanie. Wydaje mi się, że szczęście się do nas uśmiechnęło. Natomiast to jest tylko los, my z naszej strony musimy to wykorzystać. Pięknie by było wygrać grupę i zobaczymy, jak to się potem potoczy dalej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved