Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Joanna Wołosz: Jesteśmy nieobliczalnym zespołem

Joanna Wołosz: Jesteśmy nieobliczalnym zespołem

fot. FIVB

– Sądzę, że jesteśmy trochę nieobliczalnym zespołem. Jeśli wszystko układa się po naszej myśli, to naprawdę potrafimy grać bardzo dobrze. Mam nadzieję, że stać nas na jakąś małą niespodziankę – mówi tuż przed mistrzostwami Europy siatkarek kapitan biało-czerwonych, Joanna Wołosz.

Jak ocenia pani okres przygotowań do mistrzostw Europy, a zwłaszcza ten ostatni etap w Legionowie?Joanna Wołosz:Myślę, że przebiegały dobrze, także ze względu na to, że obyło się bez większych kontuzji. Od sierpnia pracujemy w niezmienionym składzie. Przez te dwa dni w Legionowie dokonywałyśmy jedynie pewnych korekt. Nie trenowałyśmy za dużo, a głównym celem było podtrzymanie naszej dyspozycji. Uważam jednak, że pozytywny wpływ miały na nas przede wszystkim sparingi z Holandią. Dzięki tym meczom mogłyśmy się sprawdzić i zobaczyć, co musimy jeszcze poprawić. 

Co to były za elementy?

– Atak, blok, obrona i samo przyjęcie. W każdym z nich znalazło się coś do poprawienia. 

Jaka atmosfera panuje w drużynie przed mistrzostwami Europy?

– Atmosfera jest bardzo dobra. Jesteśmy spokojne, choć wiadomo, że z każdym dniem ta adrenalina będzie większa. Mamy jeszcze dwa-trzy dni do pierwszego meczu, jednak myślę, że do samego końca będzie nam towarzyszył dobry humor. 

Zaczynacie w piątek od mocnego uderzenia – zagracie z Niemkami. Jesteście w stanie sprawić niespodziankę?

– Zawsze się staramy i mam nadzieję, że i tym razem postaramy się ją sprawić. Będzie ciężko, bo Niemki to klasowy zespół – bardzo dobrze ułożony, wyszkolony technicznie, od kilku lat grający na światowym poziomie. Uważam, że jak na sam początek mistrzostw będzie to poważny sprawdzian. Zrobimy jednak wszystko, co w naszych rękach, nogach i głowach, żeby zakończyć ten mecz w dobrych nastrojach.

 Które spotkanie w ramach mistrzostw Europy będzie według pani kluczowe?

– Każde z nich będzie dla nas kluczowe i równie ważne. Azerbejdżan jako gospodarz będzie bardzo mocny, podobnie Niemcy i Węgry. W naszej grupie nie ma słabych zespołów.

W przypadku awansu do baraży łączycie się z jeszcze mocniejszą grupą C, w której będzie czekał na was ktoś z trójki Rosja, Turcja, Bułgaria.

– Na razie koncentrujemy się na tym, żeby fazę grupową zakończyć pomyślnie dla nas, a więc albo ją wygrać albo uzyskać możliwość gry w barażach. Co będzie później, zobaczymy. 

 

Rozmawiała Katarzyna Paw – więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved