Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Joanna Wołosz: Do Korei jedziemy pełne optymizmu

Joanna Wołosz: Do Korei jedziemy pełne optymizmu

fot. FIVB

W piątek reprezentacja Polski rozpocznie grę w ostatnim turnieju World Grand Prix 2017. Aktualnie biało-czerwone zajmują drugie miejsce w klasyfikacji drużyn i nie mogą być jeszcze pewne awansu do Final Four II dywizji. W Suwon muszą wygrać co najmniej dwa spotkania, żeby później nie oglądać się na wyniki innych drużyn.

W ostatni weekend Polska była gospodarzem jednego z turniejów World Grand Prix. W Ostrowcu Świętokrzyskim polski zespół wygrał dwa z trzech spotkań – pokonał Peru 3:1, Argentynę 3:0 i przegrał z Koreą 1:3.Graliśmy bardzo twardo w pierwszym secie, wszystkie założenia zostały przez dziewczyny zrealizowane. Trzeba przyznać, że to był dobry set w ataku. Kiedy prowadziliśmy 19:11 w drugim secie, przytrafiły się nam proste błędy. Pojawiła się nerwowość i strach. Niestety ta twardość w grze gdzieś zniknęła. Takie sytuacje też kształtują zespół, to nie jest tylko tak, że pomaga wyłącznie wychodzenie z trudnych momentów – powiedział po meczu z Koreą, Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.

Z kolei Joanna Wołosz dodała: – Spodziewałyśmy się, że to będzie trudny mecz ze względu na to, jak gra Kim Yoen Koung. Nie wiem, co się stało w drugim secie, zwłaszcza że ostatnio w tych decydujących akcjach wygrywałyśmy. Musimy popracować przede wszystkim nad przyjęciem, ale do Korei jedziemy pełne optymizmu.

W Korei reprezentacja Polski zmierzy się odpowiednio z Kolumbią, Kazachstanem i Koreą. Biało-czerwone aby zapewnić sobie awans do Final Four, muszą w Suwon wygrać co najmniej dwa spotkania. Dzięki temu nie będą musiały oglądać się na wyniki innych zespołów. Final Four II dywizji zostanie rozegrane rozegrane w Ostrawie 29-30 lipca. Czechy jako gospodarz turnieju mają w nim już zapewniony udział.

Skład reprezentacji Polski kobiet na turniej WGP w Suwon:
Klaudia Alagierska – środkowa
Monika Bociek – atakująca
Roksana Brzóska – przyjmująca
Zuzanna Efimienko-Młotkowska – środkowa
Martyna Grajber – przyjmująca
Małgorzata Jasek – atakująca
Agnieszka Kąkolewska – środkowa
Aleksandra Krzos – libero
Marlena Pleśnierowicz – rozgrywająca
Patrycja Polak – przyjmująca
Malwina Smarzek – atakująca
Berenika Tomsia – atakująca
Agata Witkowska – libero
Joanna Wołosz – rozgrywająca

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 2 World Grand Prix

źródło: orlenliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved