Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Dla mnie to na razie mały sukces

Joanna Wołosz: Dla mnie to na razie mały sukces

Ćwierćfinał mistrzostw Europy siatkarek pomiędzy Polkami, a Niemkami był pełen zwrotów akcji i wielkich emocji. Ostatecznie to podopieczne Jacka Nawrockiego cieszyły się z upragnionego awansu do strefy medalowej. – Wydaje mi się, że część naszych marzeń już się spełniła. Wiedziałyśmy od samego początku, że nie będzie to łatwy mecz. Mówiłyśmy, że to starcie będzie prawdziwą wojną i faktycznie tak było – przyznała rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. W końcówce premierowej odsłony meczu Niemki odjechały Polkom i wygrały pierwszego seta. W kolejnych dwóch partiach podopieczne Jacka Nawrockiego zaprezentowały się zdecydowanie lepiej i wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu 2:1. – Wydaje mi się, że zaczęłyśmy zbyt spokojnie. Nie było tam nerwów czy obaw, lecz Niemki zagrały świetnie w serwisie i przyjmowały całkiem nieźle, także blok też miałyśmy rozrzucony. Po przegranym pierwszym secie zachowałyśmy spokój, ale też włączyłyśmy agresję i to było widać w kolejnych partiach. Zazębiała nam się gra, zaprezentowałyśmy się świetnie serwisem w najważniejszych momentach i także blokiem przytrzymałyśmy rywalki, a na początku nie mogłyśmy do końca wyczuć tempa – powiedziała siatkarka.

Czwartego seta wygrały jednak Niemki, które w końcówce zdominowały gospodynie. W piątym secie Polki już od samego początku uzyskały wysoką przewagę i to one wygrały całe spotkanie 3:2. – Wydaje mi się, że część naszych marzeń już się spełniła. Wiedziałyśmy od samego początku, że nie będzie to łatwy mecz. Mówiłyśmy, że to starcie będzie prawdziwą wojną i faktycznie tak było. Świetnie, że udało nam się wygrać po takich nerwach, chociaż sądzę, że koniec końców trzymałyśmy spokój w tie-breaku. Wiedziałyśmy, że jeżeli tej piłki nie uda nam się skończyć, to zrobimy to w następnej akcji. Jestem bardzo szczęśliwa – stwierdziła rozgrywająca. Do zwycięstwa przyczyniła się Magdalena Stysiak, która w trudnych momentach pewnie kończyła swoje ataki, a także jej zagrywka sprawiała wiele kłopotów rywalkom. – Gratuluję jej bardzo takiego meczu. To, co wyprawiała na zagrywce, nie zwalniała ręki, wstrzeliła się w to boisko. Brawo dla Magdy. Mam nadzieję, że jeszcze dwa razy zagra takie mecze (śmiech) – dodała Wołosz.

Dla biało-czerwonych to pierwszy od dziesięciu lat awans do najlepszej czwórki mistrzostw Europy. W odniesieniu tego sukcesu biało-czerwonym pomogli kibice, którzy w środę szczelnie wypełnili łódzką Atlas Arenę. – Dla mnie na razie to mały sukces, miejmy nadzieję, że w poniedziałek będę mogła powiedzieć, że osiągnęłyśmy większy sukces. Świetnie, że to się zdarzyło tutaj w Łodzi, bo trzeba oddać, że ci kibice zrobili rewelacyjną atmosferę. Miałam ciary, jak patrzyłam na tych kibiców, na hymny i też po meczu, wtedy jak krzyczeli – przyznała zawodniczka. Polki odniosły na tym turnieju sześć zwycięstw, przegrały tylko spotkanie z Belgijkami. – Przede wszystkim dobrze, że każde zwycięstwo scala tę grupę i nawet porażki działają na nas pozytywnie. Zbudowało się coś wielkiego, jeśli chodzi o ten zespół i super to kontynuować – odparła rozgrywająca.

Mecze o medale biało-czerwone rozegrają w Ankarze. Ich półfinałowymi rywalkami będą Turczynki, które w ćwierćfinale pokonały Holenderki bez straty seta. – Jedziemy do Turcji, tam będzie zupełnie inny doping niż tutaj. Pamiętam z Ligi Mistrzyń, że ciężko się gra z zespołami tureckimi. To bardzo młoda drużyna. Być może Holenderki nie wytrzymały presji, ale też trzeba pamiętać, że tam jest trener Guidetti, który też przygotował swój zespół bardzo dobrze pod rywalki. Dobrze, że tam jedziemy. Zobaczymy, czy uda nam się zatoczyć koło. Może się uda zdobyć jakikolwiek krążek. Nie składamy broni, będziemy walczyć nawet z niebezpiecznymi Turczynkami, z groźnymi kibicami, petardami na meczach – zakończyła Joanna Wołosz.