Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Wołosz: Conegliano? Najlepszy wybór w mojej karierze

Joanna Wołosz: Conegliano? Najlepszy wybór w mojej karierze

fot. legavolleyfemminile.it

Polska rozgrywająca świetnie odnalazła się w zespole Imoco Volley Conegliano, którego barw broni już drugi sezon. – Grupa, która tu powstała jest wyjątkowa. W tym sezonie nowe zawodniczki bardzo dobrze się zintegrowały, sprzyjając stworzeniu idealnego środowiska – powiedziała Joanna Wołosz w obszernym wywiadzie z serwisem volleyball.it.

Joanna Wołosz w poprzednim sezonie sięgnęła z Imoco Volley Conegliano po brązowy medal Ligi Mistrzyń, a rozgrywki Serie A zakończyła na najwyższym stopniu podium. Jak powiedziała w rozmowie z volleyball.it, to, co rozpoczęło się wtedy, jest udanie kontynuowane w trwających rozgrywkach. – Grupa, która tu powstała jest wyjątkowa. W tym sezonie nowe zawodniczki bardzo dobrze się zintegrowały, sprzyjając stworzeniu idealnego środowiska. Z tą drużyną, z tą grupa nie da się czuć źle, co pomaga nam w pracy na siłowni, w trakcie długich podróży i w życiu zespołowym. Myślę, że łatwiej jest dobrze pracować, kiedy jesteście przyjaciółmi, a nie tylko znajomymi z pracy – mówiła Jonna Wołosz.Polska rozgrywającą podpisując kontrakt z zespołem z Conegliano, powróciła do Serie A po przerwie. – Imoco to najlepszy wybór w mojej karierze. Chciałam wrócić do Włoch i mieć szansę zostać częścią mocnego zespołu, a model klubu, który jest Conegliano to realizacja tego marzenia – przyznała Wołosz. – Poprzedni sezon, który zakończyłyśmy mistrzostwem Włoch i finałami Ligi Mistrzyń był fantastyczny. Jestem przekonana, że ta grupa ma jeszcze wiele do pokazania i sporo tytułów do wygrania, razem – podkreślała Joanna Wołosz.

Polka w finałach Ligi Mistrzyń w poprzednim sezonie została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju, a zespół z Conegliano nie stroni od szybszej siatkówki. – Pozycja rozgrywającej to wielka odpowiedzialność. Nie jest ona łatwa, zwłaszcza, kiedy grasz ze świetnymi siatkarkami i cały czas musisz być w formie – podsumowała rozgrywająca, która nie ukrywała, że to jej pierwszy trener miał na nią spory wpływ i to od niego usłyszała jedną z najważniejszych rad. – Radę, którą pamiętam najlepiej pochodzi od mojego pierwszego trenera w Polsce – Andrzeja Jewniewicza. Zapytał mnie czy chce atakować i grać w niższych ligach czy rozgrywać i grać na najwyższym poziomie. No cóż, jestem, gdzie jestem – zdradziła polska rozgrywająca.

Cały wywiad z Joanna Wołosz w serwisie volleyball.it

źródło: volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved