Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Joanna Wołosz: Chcemy dotrzeć do finału

fot. Cezary Makarewicz

– Nasz cel jest niezmienny. Chcemy awansować do finałów World Grand Prix – mówiła kapitan polskiego zespołu Joanna Wołosz na konferencji prasowej przed turniejem II dywizji WGP, który od piątku do niedzieli rozegrany zostanie we Włocławku.

 Po pierwsze dziękuję Polsce za ciepłe przyjęcie. Teraz gramy w drugim turnieju World Grand Prix. Wiemy, że przegrałyśmy w pierwszej rundzie, ale to nie oznacza końca. Przyjechałyśmy tutaj, żeby zwyciężać i pozostać w drugiej dywizji. Wszystkim przeciwniczkom życzę powodzenia – mówiła Mercy Moim, kapitan reprezentacji Kenii. – Bardzo cieszymy się, że tutaj jesteśmy, warunki są wspaniałe i nawet pogoda jest taka jak u nas. To, że jesteśmy w drugiej grupie World Grand Prix, to dla nas coś wspaniałego. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej rundzie, ale jesteśmy tutaj, żeby walczyć i się nie poddawać. Zrobimy wszystko, aby wygrać i wynieść jak najwięcej z tego turnieju – dodał kenijski szkoleniowiec, David Lung’aho.Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że gramy w Polsce. Chcę pogratulować organizatorom, bo warunki są świetne – zarówno hotel, jak i hala. Ten turniej jest dla nas bardzo ważny, bo istotne dla nas są mecze na najwyższym międzynarodowym poziom. Będziemy grali na igrzyskach i musimy robić postępy z meczu na mecz. W ten weekend grają tutaj bardzo mocne drużyny, to niezwykle ważne, aby zagrać dobrze przeciwko nim. Chcę pogratulować Portoryko awansu do igrzysk w Rio. Życzę również wszystkim powodzenia – stwierdził selekcjoner reprezentacji Argentyny, Guilermo Ordouna. – Bardzo się cieszę, że znowu gramy w Polsce. Ten turniej jest bardzo ważny dla nas, musimy grać lepiej niż w ubiegłym tygodniu, mamy teraz kolejną szansę i chcemy ją jak najlepiej wykorzystać – stwierdziła z kolei kapitan argentyńskiego zespołu, Emilce Sosa.

 Jesteśmy po pierwszym turnieju, który był dla nas całkiem udany, mimo że nie wygrany. Nasz cel się nie zmienił. Chcemy dotrzeć do finału World Grand Prix, więc mam nadzieję, że zagramy ten turniej równie dobrze, a nawet i lepiej niż w Zielonej Górze, ponieważ wciąż jesteśmy na etapie budowania zespołu – mówiła Joanna Wołosz. Ja ze swojej strony, jako kapitan drużyny, mogę zapewnić, że będziemy walczyć w każdym meczu, tak aby kibice, którzy przybędą do hali, byli zadowoleni. Mam nadzieję, że na końcu będziemy cieszyć się z wyniku i będziemy mogły przygotowywać się do finałów – dodała kapitan reprezentacji Polski.

– Chciałbym podziękować gospodarzom za przyjęcie. Czujemy się tutaj bardzo dobrze, mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby odpowiednio przygotować się do turnieju. Włocławek jest dla mnie ważnym miejscem. Grałem tutaj przed 25 laty w drugoligowej Włocłavii. Mam nadzieję, że pozostawiłem po sobie dobre wrażenie i że nasza reprezentacja zrobi wszystko, aby podtrzymać je w World Grand Prix – mówił Jacek Nawrocki.Wszystko, co zaprezentowaliśmy w ubiegłym tygodniu, motywacja i „team spirit”, pokażemy i tutaj. Mamy świadomość, że zagramy z mocnymi zespołami, które grają o finał i prezentują wysoki poziom. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tutaj wygrać – zapewnił selekcjoner biało-czerwonych.

– Bardzo cieszymy się, że możemy zagrać we Włocławku. Jesteśmy dobrze przygotowane. Znamy nasze słabe punkty, nad którymi pracujemy. Przygotowujemy się do igrzysk. Potrzebujemy ogrania i dlatego każdy kolejny mecz jest szansą na poprawienie formy zespołu. Bardzo dziękujmy organizatorom za wspaniałe warunki, jakie nam tutaj zapewniono – to słowa kapitan Portoryko, Yarimar Rosa. Jesteśmy wdzięczni za kolejną szansę gry w Polsce, gdzie mamy wyśmienite warunki, a organizacja jest na najwyższym poziomie. Dla nas to bardzo ważny tydzień, bo musimy pozostać skoncentrowani i wykorzystać każdy z meczów przeciwko europejskim drużynom, aby jak najlepiej przygotować się do igrzysk. Mamy opracowany program przygotowań, który realizujemy i ten weekend też będzie jego częścią, a celem jest poprawa naszej gry – dodał szkoleniowiec niepokonanej jak do tej pory drużyny w World Grand Prix, Juan Carlos Nunez.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved