Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Joanna Wołosz: Całym zespołem czekamy na decyzję

Joanna Wołosz: Całym zespołem czekamy na decyzję

fot. legavolleyfemminile.it

Siatkarki i siatkarze we Włoszech wciąż czekają na ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące rozgrywek w tym kraju. Wśród oczekujących na ostateczne decyzje jest między innymi Joanna Wołosz. – Teoretycznie nie możemy, ale w małych grupach się spotykamy. I tak żadna nie wychodzi na zewnątrz, nie ma kontaktu z innymi ludźmi, także mamy wspólną kwarantannę i normalnie się spotykamy – powiedziała rozgrywająca Imoco Volley Conegliano.

Sytuacja w związku z koronawirusem we Włoszech jest bardzo poważna. Mimo to większość czekających na rozstrzygnięcia siatkarzy i siatkarek zagranicznych zdecydowało się pozostać na miejscu. – Mamy to szczęście, że mieszkamy wszystkie w jednym budynku, także jesteśmy zamknięte w nim, każda w swoim apartamencie. Jeżeli się nudzimy dużo czasu spędzamy razem, to jest fajne i ten czas podczas kwarantanny jakoś szybko i miło mija – wyjaśniła Joanna Wołosz. – Teoretycznie nie możemy, ale w małych grupach się spotykamy. I tak żadna nie wychodzi na zewnątrz, nie ma kontaktu z innymi ludźmi, także mamy wspólną kwarantannę i normalnie się spotykamy – dodała kapitan Imoco Volley Conegliano.Ekipa z Conegliano jeszcze niedawno trenowała w oczekiwaniu na wznowienie rozgrywek. – Jeszcze tydzień temu, kiedy trenowałyśmy, ta droga na trening, około 20 km wyglądała dość apokaliptycznie. Było widać, że nie ma ludzi na drogach, często jechało się samemu, co było straszne to widok ptaków na autostradzie, które sobie tuptały. Ja staram się totalnie wyłączyć jeżeli chodzi o czytanie wiadomości. Wydaje mi się, że w Conegliano jest sytuacja w miarę w porządku. Wiadomo, nie widzi się tego na co dzień, bo teraz praktycznie nie wychodzimy na zewnątrz – może raz na tydzień jakieś większe zakupy i to tyle – przyznała rozgrywająca.

Liga polska i rosyjska podobnie jak kilka mniejszych europejskich zakończyły granie. Włoskie ekipy wciąż pozostają w zawieszeniu. – Jeżeli chodzi o rozgrywki, to zostałyśmy poproszone przez nasz klub, żeby poczekać do trzeciego kwietnia. Wszyscy z góry postanowili, że trzeba czekać na jakąkolwiek decyzję, co wydarzy się jeśli chodzi o ligę i Ligę Mistrzyń. My praktycznie całym zespołem czekamy na tę decyzję. Z reprezentacją? Nie wiem. Rozmawiałam wcześniej z trenerem Nawrockim i ustaliliśmy, chyba w styczniu czy na przełomie stycznia i lutego, że w tym roku będę miała przerwę, także nie wiem, na razie chyba nic pod tym względem się nie zmieniło – zakończyła Wołosz.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved