Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Sobczak: Zrobimy wszystko, by grać najlepiej jak potrafimy

Joanna Sobczak: Zrobimy wszystko, by grać najlepiej jak potrafimy

fot. wisla-warszawa.pl

Dla Joanny Sobczak nadchodzący sezon będzie już drugim, który spędzi w Wiśle Warszawa. 26-letnia przyjmująca w dotychczasowych sparingach stołecznych pokazała się z naprawdę dobrej strony. Jak sama mówi, do wysokiej formy całego zespołu jest jeszcze daleko, ale wszystko idzie w odpowiednim kierunku.

Do pierwszych spotkań o stawkę, a więc turnieju w Pucharze Polski w Świdnicy zostały tylko nieco ponad dwa tygodnie. – Na pewno w tym momencie nie jesteśmy jeszcze w pełni przygotowane i dziwne by było, gdybyśmy były – przyznaje Joanna Sobczak. – Za nami ponad sześć tygodni ciężkiej, a nawet bardzo ciężkiej pracy, która mam nadzieję zaowocuje. Przed nami dwa fajne turnieje: jeden w naszej hali na Bemowie, drugi w Świeciu. Myślę, że za trzy tygodnie na turnieju Pucharu Polski będziemy grały lepiej niż teraz – dodaje.– Szczerze powiem, że odczuwam zmęczenie i cieszę się, że trochę zeszliśmy z obciążeń. Najważniejsze, że zdrowie dopisuje. Jeśli chodzi o treningi teraz i przed poprzednim sezonem, to uważam, że nie ma sensu tego porównywać. Każdy szkoleniowiec ma swój cykl przygotowania do sezonu. Ja staram się zrobić wszystko, aby przepracować go jak najlepiej. Cieszę się, że mamy teraz dwóch trenerów. W końcu „co dwie głowy to nie jedna”. Bardzo fajne jest to, że uczestniczą aktywnie w zajęciach, co nas trochę odciąża w niektórych ćwiczeniach. Zresztą pomagają nie tylko oni, ale również pozostali członkowie sztabu – mówi zawodniczka.

Jak dotąd Wisła rozegrała trzy spotkania towarzyskie. Dwa w Łodzi z ŁKS-em i jeden u siebie z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. – Były to zdecydowanie dwa różne sparingi, ale oba pokazały, co musimy poprawić i nad czym ciągle pracować. Nie ukrywam, że zmęczenie nam nie pomagało i każda z nas czuje, że mogłoby być lepiej. Na tym etapie tak jednak musi być, a my musimy sobie z tym radzić – twierdzi przyjmująca.

Teraz przed warszawskim zespołem turniej w hali OSiR Bemowo. Stołeczne od piątku do niedzieli rozegrają trzy sparingi z innymi ekipami z pierwszej ligi. – Nie wydaje mi się, żeby to było przed startem sezonu sprawdzenie, kto będzie mocny. Do rozpoczęcia ligi jest jeszcze dużo czasu, a na dodatek jest ona dosyć długa. Dopiero w jej trakcie okaże się, kto jest mocny. My musimy zrobić wszystko, żeby grać jak najlepiej i nieważne, kto będzie po drugiej stronie siatki – kończy Joanna Sobczak.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved