Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Sobczak zawodniczką Wisły Warszawa

Joanna Sobczak zawodniczką Wisły Warszawa

fot. Michał Szymański

Kolejne wzmocnienie w zespole Wisły Warszawa. Zawodniczką stołecznej ekipy została niespełna 26-letnia atakująca Joanna Sobczak. Urodzona we Włocławku siatkarka ostatnie dwa sezony spędziła w Orlen Lidze. W ostatnich rozgrywkach w barwach PTPS-u Piła była szóstą najlepszą atakującą według statystyk ekstraklasy.

Joanna Sobczak to wychowanka Budowlanych Toruń. W zespole z miasta Kopernika występowała przez osiem lat. W ostatnich dwóch sezonach pobytu w tej ekipie była jej kapitanem. W 2014 roku trafiła do ekstraklasy, zostając zawodniczką Nafty Piła. W pierwszym sezonie w Orlen Lidze mierząca 180 centymetrów atakująca była zmienniczką Magdaleny Wawrzyniak. W ostatnich rozgrywkach została już podstawową siatkarką drużyny z Wielkopolski.Sobczak wystąpiła łącznie w 26 spotkaniach. Zdobyła w nich w sumie 265 punktów. Kilka razy była wybierana na najlepszą zawodniczkę meczów. W klasyfikacji najlepszych atakujących Orlen Ligi w minionym sezonie została sklasyfikowana ostatecznie na  szóstej pozycji, a jej była już drużyna, PTPS Piła, zajęła z kolei ósmą lokatę.

Przypomnijmy, że wcześniej do Wisły Warszawa trafiły przyjmujące: Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Marta Wellna i Katarzyna Marcyniuk. Z zespołu odeszły zaś Monika Kutyła, Justyna Sachmacińska, Barbara Włodarczyk, Anna Manikowska-WawrzyniakMarcelina Nowak.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved