Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Sobczak: Dłuższa przerwa nie wybije nas z rytmu

Joanna Sobczak: Dłuższa przerwa nie wybije nas z rytmu

fot. wisla-warszawa.pl

W walce o najlepszą dwójkę zaplecza LSK Wisła Warszawa zmierzy się w Eneą Energetykiem. W sobotę w Poznaniu inauguracyjne starcie w tej parze. Na tym etapie rywalizacja toczy się tylko do dwóch zwycięstw. W poprzedniej fazie Bemowskie Syreny w trzech spotkaniach odprawiły AZS Politechniki Śląskiej. Tym samym seria zwycięstw stołecznych z rzędu wynosi już 20.

Między ostatnim meczem warszawianek w poprzedniej rundzie w Gliwicach, a pierwszym w półfinale w Poznaniu w sobotę minie dokładnie dwa tygodnie. – Nie jesteśmy zniecierpliwione. Zagrałyśmy już tyle spotkań w tym sezonie, że taki dodatkowy tydzień przerwy nawet nas ucieszył. Myślę, że nie wybije nas to z rytmu. Pracujemy normalnie. Trenerzy dobrze zaplanowali ten okres. Można powiedzieć, że przed najważniejszą częścią sezonu trochę się “zresetowałyśmy” – mówi Joanna Sobczak.W walce o finał przeciwniczkami stołecznego zespołu będą poznanianki. One sezon regularny zakończyły na piątym miejscu, ale miały ponad dziesięć punktów mniej od ostatnich rywalek, a więc Radomki Radom. Mimo to Enea Energetyk wygrała rywalizację bez straty meczu. – Nie jestem zdziwiona, że to ekipa z Wielkopolski okazała się lepsza. Przecież po rundzie zasadniczej te zespoły były obok siebie w tabeli. Aczkolwiek nie spodziewałam się, że ta rozgrywka zakończy się rezultatem 3:0. Dla mnie jednak to nie miało znaczenia, z kim będziemy mierzyły się w półfinale. Jedno jest pewne. Jeśli chcemy wygrać ligę, musimy zwyciężyć z każdym – nie ma wątpliwości przyjmująca Wisły Warszawa.

Drugi mecz półfinału i ewentualnie trzeci w stolicy odbędą się o godz. 20 w środę 28 i czwartek 29 marca. Nikomu nie trzeba mówić, że to nie są wymarzone terminy dla kibiców. To jednak efekt ostatnich zmian kalendarza, który proponuje i wyznacza PZPS. – Daty meczów nie są dla nas wielkim zaskoczeniem, bo dowiedziałyśmy się o nich pod koniec lutego. Jedyne, co mogę zrobić, to serdecznie zaprosić kibiców na nasz mecze półfinałowe. Postaramy się zapewnić sporą dawkę pozytywnych emocji – zapewnia Joanna Sobczak.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved