Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Pacak: Zdobywamy cenne doświadczenie

Joanna Pacak: Zdobywamy cenne doświadczenie

fot. Tadeusz Szymański

W ostatniej kolejce ligowej podopieczne Ettore Guidettiego po zaciętym boju przegrały z Developresem Rzeszów. – Jesteśmy jeszcze młodym zespołem i zdarzają nam się różne błędy. Po czwartym secie widać było, że spuściłyśmy głowy. W tie-breaku już nie walczyłyśmy i oddałyśmy nie tylko tego seta, ale i cały mecz – powiedziała Joanna Pacak.

Przegrałyście mecz Orlen Ligi z Developresem Rzeszów 2:3, ale wasza gra w drugim, trzecim i czwartym secie napawała optymizmem.

Joanna Pacak:  – Te sety były na pewno bardzo budujące. Widać, że jesteśmy drużyną, że potrafimy odrobić straty, że potrafimy się wzajemnie uzupełniać. To były bardzo waleczne partie. Szkoda zwłaszcza czwartego seta, który niestety nam uciekł w końcówce.Nie zachowałyście również chłodnej głowy?

– Dokładnie tak. Jesteśmy jeszcze młodym zespołem i zdarzają nam się różne błędy. Po czwartym secie widać było, że spuściłyśmy głowy. W tie-breaku już nie walczyłyśmy i oddałyśmy nie tylko tego seta, ale i cały mecz.

Jednak takie mecze jak ten to dla was, młodych zawodniczek szansa na zdobycie cennego doświadczenia.

– To prawda i na pewno możemy zaliczyć go na plus. Rzeszowianki były w zasięgu naszej ręki, ale niestety nie tym razem. To również młody zespół, ale to one okazały się lepsze. Czegoś w tym meczu nam zabrakło. Do końca jeszcze nie wiemy czego, ale mamy nadzieję, że trenerzy nam to wyjaśnią.

Jednak ty pokazałaś się z dobrej strony i udowodniłaś, że warto na ciebie stawiać.

– Cieszę się, że trener Ettore daje mi szansę. Próbuję ją wykorzystywać. W moim poprzednim klubie nie miałam zbyt wielu okazji do gry, a to jest ważne dla młodych zawodniczek.

Kto jest twoim siatkarskim wzorem?

– Współpracowałam z Gabrysią Polańską i z Sylwią Pycią. Bez wątpienia rok spędzony z nimi dużo mi dał i na pewno czerpię z nich przykłady. One dawały mi dużo rad przez cały sezon i mogę powiedzieć, że obie są dla mnie wzorami.

Występowałaś w reprezentacjach młodzieżowych oraz w kadrze B. To chyba daje motywację do dalszej pracy?

– Widzę siebie i moje koleżanki z zespołu w przyszłości w reprezentacji. Trzeba zaczynać w niższych zespołach, aby grać i wygrywać i żeby dawało to efekty w przyszłości. Grając w drużynach niżej notowanych powoli, uczymy się od starszych, bardziej doświadczonych koleżanek, które również grają w Legionovii i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy wyżej w tabeli.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved