Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Pacak: Zazdrościłam dziewczynom emocji z zeszłorocznego finału

Joanna Pacak: Zazdrościłam dziewczynom emocji z zeszłorocznego finału

fot. Michał Szymański

– Czuję głód grania, niespełnienie, bo miałam w głowie, że tyle meczów jeszcze, tyle przed nami emocji. Zazdrościłam dziewczynom emocji z zeszłego sezonu z meczu finałowego. Miałam ogromną nadzieję, ze w tym sezonie to ja będę aktorką w takim widowisku, ale… chyba przyjdzie na to jeszcze poczekać – mówi środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź, Joanna Pacak.

Jak sobie radzisz w tym trudnym czasie dla siatkówki i sportu?Joanna Pacak:Jakoś sobie daję radę, ale nie jest łatwo, zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Po pierwsze brakuje mi styczności z piłką i tego treningu siatkarskiego. Oczywiście i cały czas jestem aktywna fizycznie, ale nie zastąpi to czynności siatkarskich. Czuję też taki głód grania, niespełnienie, bo miałam w głowie, że tyle meczów jeszcze, tyle przed nami emocji. I to mnie troszkę dołuje, bo przyznam szczerze, że zazdrościłam dziewczynom emocji z zeszłego sezonu z meczu finałowego. Miałam przyjemność uczestniczyć w jednym z finałowych meczów jako widz i zazdrościłam im tych emocji, które widziałam na parkiecie, a także kibiców, którzy wypełnili halę. Miałam ogromną nadzieję, ze w tym sezonie to ja będę aktorką w takim widowisku, ale… chyba przyjdzie na to jeszcze poczekać.

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie nie wybiegniecie już na boisko. Jaka decyzja PLS w sprawie zakończenia ligi byłaby twoim zdaniem najlepsza?

– Ze względów zdrowotnych najlepsza decyzja to definitywne zakończenie rozgrywek i przyznanie medali na podstawie klasyfikacji po rundzie zasadniczej. Każda drużyna walczyła o jak najwyższe miejsce w tabeli, to jest pewne i myślę, że każda z nas i każdy członek zespołu zasłużył na to, by uhonorować ten trudny sezon medalem, chociaż tym brązowym. Taka decyzja byłaby słuszna i sprawiedliwa, bo tak naprawdę wszystkie drużyny zakończyły fazę zasadniczą sezonu.

A jak ocenisz tę rundę zasadniczą w wykonaniu waszego zespołu?

– Można powiedzieć, że w tej fazie nasza forma falowała. Były gorsze momenty, ale były też i lepsze, te bardziej stabilne. Wiemy, że przed nami są dwa bardzo mocne zespoły, z którymi mierzyliśmy się w lidze jak równy z równym. To trzecie miejsce w rundzie zasadniczej jest chyba satysfakcjonujące.

Który mecz tego sezonu zapamiętałaś najbardziej?

– Było kilka takich meczów. Oczywiście w tej chwili najbardziej pamiętam mecz derbowy, bo on był tym ostatnim. Przyniósł wiele emocji. Dobrze pamiętam mecze z Developresem i Chemikiem przegrane po 2:3, bo to były takie starcia na szczycie, naprawdę bliskie wygranej.

A jak ocenisz ten sezon w swoim wykonaniu? Jaki on był dla ciebie?

– Dla mnie również był taki zmienny, moja forma falowała, były lepsze i gorsze momenty. Były chwile, w których mogłam wnieść do zespołu trochę więcej, były i takie, w których zawodziłam. Na pewno bardzo się rozwinęłam podczas gry w ŁKS-ie. Był to dla mnie jak do tej pory najlepszy sezon, najlepiej czułam się na boisku, mogłam zmierzyć się z naprawdę mocnymi rywalami. Dla mnie więc rewelacyjny sezon, bo mogłam zaprezentować się na parkietach LSK oraz w Lidze Mistrzyń.

No i na pewno gra się lepiej, gdy ma się dla kogo grać…

– Zdecydowanie. To robi ogromną różnicę. To był pierwszy sezon, w którym miałam styczność z tak liczną publicznością, dla której mogłam grać. Coś fantastycznego i dla takiej publiczności chce się grać i przeżywa się zupełnie inne emocje wewnątrz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę