Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Joanna Pacak: Rozumiemy się na boisku coraz lepiej

fot. Michał Szymański

– Jeszcze chyba potrzeba troszeczkę czasu, ale widać, że ta współpraca z treningu na trening układa się coraz lepiej. Zarówno ja, jak i inne zawodniczki, rozumiemy się na boisku coraz lepiej – mówi środkowa ŁKS-u Commercecon Łódź, Joanna Pacak. – Okres młodzieńczy jest już za mną, teraz nadszedł czas, by pokazać, co już potrafię – dodała.

Podczas prezentacji drużyny dostałaś pytanie, jakie to uczucie trafić do drużyny mistrza Polski. Udało ci się już zadomowić w ŁKS-ie Commercecon Łódź?Joanna Pacak: – Ten proces jeszcze chyba trwa i cały czas szukam gdzieś swojej roli w drużynie i na boisku. Muszę jednak przyznać, że ta aklimatyzacja przebiega bardzo przyjemnie dla mnie, bo czuje się coraz swobodniej w tym zespole.

Nie jest to twój pierwszy klub w ekstraklasie, ale ostatni sezon spędziłaś w I lidze. Jak duże są różnice pomiędzy tymi poziomami rozgrywek pod względem organizacyjnym i sportowym.

– Różnice są widoczne, między innymi ze względu na dużo wyższy poziom sportowy zdecydowałam się też na powrót do ekstraklasy. Szczególnie, że dostałam szansę gry i trenowania z mistrzem Polski. Są też różnice organizacyjne, w ŁKS-ie wszystko jest dopięto na ostatni guzik i wszystko jest tak, jak być powinno. Inne kluby mogą się tutaj jeszcze wiele nauczyć jeśli chodzi o organizację i zarządzanie. Na pewno w I lidze tak jak w ekstraklasie nie brakuje waleczności, tego nie można odmówić klubom pierwszoligowym. Zwłaszcza teraz, gdy mają przed sobą cel, jakim jest awans do ekstraklasy, co wcześniej nie było takie pewne.

Pierwszy mecz w sezonie, którego stawką był Superpuchar, przegrałyście 0:3. Podcięło wam to trochę skrzydła i zasiało zwątpienie w zespole?

– Raczej przyjęłyśmy to spokojnie, tym bardziej, że wiedziałyśmy, że był to mecz z drużyna Chemika, która bardzo się wzmocniła w porównaniu do ubiegłego sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas jeszcze dużo pracy jeśli chodzi o zgranie. Dlatego też przyjęłyśmy tę porażkę „na klatę” i wiemy teraz, nad czym musimy jeszcze popracować. Na pewno jakaś część pewności siebie mogła na tym ucierpieć, ale jak widać szybko się odbudowałyśmy przed pierwszym meczem ligowym z MKS-em Kalisz.

Mecz z MKS-em to pierwsze spotkanie przy własnej publiczności. Hala wprawdzie nie była całkiem wypełniona, ale dało się już poczuć energię od kibiców ŁKS-u?

– To niesamowite uczucie, czułam wsparcie przez cały mecz, od początku do końca słyszałam kibiców na trybunach. I absolutnie nie było to w żaden sposób przytłaczające, a raczej budujące i unoszące do walki. To coś cudownego zagrać mecz przy takich kibicach. Jeszcze nigdy w  życiu kibice nie dziękowali mi tak bardzo po meczu.

Jak twoje zgranie z rozgrywającymi? Już jest tak, jak być powinno, czy jeszcze wam potrzeba trochę czasu?

– Jeszcze chyba potrzeba troszeczkę czasu, ale widać, że ta współpraca z treningu na trening układa się coraz lepiej. Zarówno ja, jak i inne zawodniczki, rozumiemy się na boisku coraz lepiej.

A jak oceniasz współpracę z trenerem Solarewiczem?

– Doskonale mi się współpracuje z trenerem (śmiech). Wiem, że nie wypada mówić inaczej, ale mówię zupełnie szczerze. Czuję, że trener mnie rozumie i ma dobre podejście do mnie, dużo też rozmawiamy, więc trener poznaje mnie od strony mentalnej. Pracujemy też nad wieloma nowymi elementami.

Masz 23 lata – wciąż jeszcze jesteś tą młodą zawodniczką, czy już raczej siatkarką, która w takim wieku powinna coś pokazać?

– Zdecydowanie to już czas na to, by coś pokazać na boisku. Ten okres młodzieńczy jest już za mną, teraz nadszedł czas, by pokazać, co już potrafię.

Przed wami mecz w Radomiu, z jakim nastawieniem tam jedziecie?

– Myślę, że nie będzie to zaskoczenie, jeśli powiem, że wszystkie jesteśmy bardzo zmotywowane i jedziemy tam po wygraną. Dlatego też liczę, że po tym meczu dopiszemy sobie kolejne cenne punkty w tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved