Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Joanna Pacak: Mam nadzieję, że czegoś się z tego nauczymy

Joanna Pacak: Mam nadzieję, że czegoś się z tego nauczymy

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie mecz w Niemczech mistrzynie Polski. ŁKS Commercecon Łódź gładko wygrał premierową odsłonę z Allianz MTV Stuttgart, ale po porażce na przewagi w drugiej, z siatkarek łódzkiego zespołu uszło powietrze. – Nie mam pojecia, co stało się z zespołem po wygranej w pierwszym secie, ale coś zmienilo się w naszych głowach. Pozwoliliśmy gospodniom grać swoją siatkówkę, poprawić ich poziom, a my przestaliśmy walczyć – mówiła po bolesnej porażce środkowa ŁKS-u, Joanna Pacak.

Mistrzynie Polski bardzo dobrze rozpoczeły pojedynek w Stuttgarcie. ŁKS Commercecon Łódź pewnie triumfował 25:17, ale potem nie było już tak kolorowo. Najpierw łodzianki po grze na przewagi w drugiej odsłonie uległy rywalkom26:28, a potem kompletnie już nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. – Siatkarki ze Stuttgartu mają dobre warunki fizyczne i naprawdę mocno biją, co sprawiło nam trudności. Mam nadzieję, że nauczymy się czegoś z błędów, które popełniliśmy w tym meczu – tłumaczyła Joanna Pacak. Środkowa mistrzyń Polski nie znalazła na razie odpowiedzi, co stało się z jej drużyną po gładko wygranej pierwszej części meczu. – Nie mam pojecia, co stało się z zespołem po wygranej w pierwszym secie, ale coś zmienilo się w naszych głowach. Pozwoliliśmy gospodniom grać swoją siatkówkę, poprawić ich poziom, a my przestaliśmy walczyć – mówiła zawodniczka ŁKS-u.

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart mogły liczyć na wsparcie swoich kibiców, które z pewnością pomogło zwłaszcza w drugim secie. – To nie wyglądało jak nasza gra. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy robić swoje dobrze i będziemy odpowiednio skoncentrowani na tym, co robimy, to mamy szanse – przyznała libero gospodyn środowego spotkania, Roosa Koskelo. – Zawsze kiedy gramy przed własną publicznością mamy jej wsparcie i to chyba nam sporo pomogło. Zwłaszcza w tych trudnych momentach naszej gry – chwaliła kibiców Koskelo. Zwycięstwo niemieckiego zespołu sprawiło, że awansował on na drugie miejsce w tabeli grupy C Ligi Mistrzyń, spychając jednocześnie ŁKS Łódź na niższą pozycję.

źródło: cev.eu, opr. własne