Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Joanna Mirek: Tęsknię za boiskiem

Joanna Mirek: Tęsknię za boiskiem

fot. Tomasz Tadrała

– Oglądając spotkania pierwszej drużyny Chemika, czuję kluskę w gardle. Strasznie chciałabym wrócić na boisko. Tęsknię za grą. Jednak to już za mną. Otworzyłam nowy rozdział – powiedziała Joanna Mirek, która w obecnym sezonie pracowała jako szkoleniowiec polickiego zespołu walczącego w Młodej Lidze Kobiet. 

To był twój debiutancki sezon jako pierwszy trener. Od samego początku, od pierwszego dnia okresu przygotowawczego, prowadziłaś Chemika Police w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Jak odnalazłaś się w nowej roli?Joanna Mirek: Na początku się bałam, nie będę ukrywać. Zostanie pierwszym trenerem to duże wyzwanie. Cieszę się, że przed sezonem pomógł mi Jakub Głuszak, obecnie pierwszy szkoleniowiec seniorskiej drużyny. Jego wskazówki dużo dla mnie znaczyły. Wprowadził mnie w nową funkcję, z której chciałam jak najlepiej się wywiązać.

Jesteś zadowolona z tego, jak ten sezon przebiegał i jak się skończył?

Jak przebiegał – tak. Jak się skończył – nie. Pozostaje niedosyt, bo uważam, że stać nas było na grę w turnieju finałowym. W trakcie sezonu udało nam się zagrać kilka bardzo dobrych spotkań. Sprawiłyśmy niespodzianki, wygrywając z Legionovią czy Atomem Treflem, które wymieniano w roli faworytów do miejsc medalowych. Zanotowaliśmy też kilka gorszych spotkań. Niestety, dwa z nich w kluczowym momencie.

 Pierwszy mecz play off z Developresem wygrałyście, a potem w dwóch kolejnych lepsze okazały się rzeszowianki. Dlaczego?

Uważam, że gdybyśmy były w stu procentach zdrowe, to miałybyśmy spore szanse na zwycięstwo. Niestety, dopadły nas problemy z kontuzjami. Ponadto zagrałyśmy nie najlepiej i musiałyśmy uznać wyższość przeciwniczek.

Sezon wcześniej pracowałaś jako drugi trener, teraz wszystko było na twoich barkach. Jak duża jest różnica w ilości obowiązków?

Kolosalna! Będąc drugim trenerem, pomagałam w treningach, jednak w trakcie meczu nie miałam zbyt wiele do powiedzenia. Teraz wszystko było na mojej głowie, oprócz początku, z którym pomógł mi trener Głuszak. Czasami śmieję się, że nie mogłam zachorować, bo nie miałby kto treningu poprowadzić. Jednak to dobrze, bo dzięki temu nie byłam chora!

Jak zmienił się młody Chemik w porównaniu z poprzednim sezonem?

Przede wszystkim zmieniła się sytuacja. Wcześniej młody Chemik połączony był z innym zespołem. Dlatego decyzje personalne zależały również od tego, co czeka tę drugą drużynę w rozgrywkach ligowych. W tym sezonie było inaczej. Młody Chemik stał się autonomicznym tworem, w którym młode zawodniczki miały szanse się ogrywać, zdobywać doświadczenie i walczyć. Najmłodsze dziewczyny były tymi najważniejszymi, to one stanowiły o sile drużyny.

Od trzech lat nie grasz w siatkówkę. Kiedy obserwuję cię w trakcie treningów czy spotkań MLK, nie odnoszę wrażenia, żebyś tęskniła za czynnym sportem.

Tak!? To ciekawe. (śmiech) Prawda jest zupełnie inna. Bardzo tęsknię za boiskiem. Początki pracy jako trener były trudne, ponieważ czułam wysoki poziom emocji, taki meczowy, ale nie mogłam wejść na parkiet i pomóc dziewczynom. Teraz już trochę przywykłam, choć czasami wciąż odczuwam ten stan. Oglądając spotkania pierwszej drużyny, czuję taką kluskę w gardle. Strasznie bym chciała wrócić na boisko, tęsknię za tym. Jednak to już za mną, otworzyłam nowy rozdział.

W swojej karierze trenerskiej chciałabyś skupić się wyłącznie na rozgrywkach młodzieżowych, czy widzisz siebie jako trenera seniorskich zespołów?

Na razie wyłącznie interesują mnie rozgrywki młodzieżowe. Nie wiem, czy kiedyś będę chciała się przebranżowić. Na pewno musiałabym poczekać, żeby kariery skończyły te dziewczyny, z którymi grałam. Trochę ich jeszcze jest, więc nie wybiegajmy zbyt daleko w przyszłość.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved