Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kapturska: Postaramy się o dobry wynik

Joanna Kapturska: Postaramy się o dobry wynik

fot. archiwum

– Widzimy z dziewczynami, że praca, którą wykonałyśmy przez ostatnie dwa miesiące, daje efekty w postaci wyników w meczach sparingowych. To cieszy – mówi przed rozpoczęciem sezonu Orlen Ligi kapitan Developresu Rzeszów, Joanna Kapturska.

Turniej w Rzeszowie był dobrym przetarciem przed sobotnią inauguracją sezonu?

Joanna Kapturska: Na pewno tak. Turniej należy ocenić pozytywnie. Było dużo fajnego grania i o to w sumie chodziło, aby jak najwięcej pograć jeszcze przed ligą, sprawdzić różne ustawienia. Wynik też jest dobry. Wygraliśmy trzy z czterech spotkań. Szkoda, że z zespołem z Muszyny [Polski Cukier Muszynianka – przyp. red.] się nie udało. Zagrałyśmy jednak rozkojarzone, bez koncentracji, wiary w to, że możemy wygrać. Nie wiem, czemu tak się stało.Dobrymi wynikami w Karpaczu i w Rzeszowie rozbudziłyście apetyty kibiców na nowy sezon.

Myślę, że nie tylko kibiców, ale też nasze. Te wyniki nas bardzo podbudowały. Stać nas na to, by walczyć i wygrywać z mocnymi drużynami. Jak choćby podczas turnieju w Karpaczu, gdzie pokonałyśmy wicemistrza Niemiec [Allianz MTV Stuttgart – przyp. red.], beniaminka Serie A [Obiettivo Risarcimento Vicenza – przyp. red.] czy zespół z Muszyny.

O co będzie walczył Developres w nadchodzącym sezonie?

O wszystko, co jest do zdobycia. W silnymi drużynami mamy walczyć o każdy punkt, set. Na pewno damy z siebie wszystko, co najlepsze, i postaramy się o dobry wynik. Z zespołami o zbliżonym do nas potencjale musimy zacisnąć zęby i grać tak, by te spotkania wygrywać. W sparingach udowodniłyśmy, że mamy potencjał.

Myślami już pewnie jesteście przy inauguracji ligi i meczu z PGE Atomem Treflem Sopot.

Wiemy, że mecz z Sopotem do łatwych należał nie będzie. To wicemistrz Polski, który w składzie ma kilka naprawdę dobrych zawodniczek. Nie możemy się jednak bać tej drużyny. Musimy zagrać swoją siatkówkę, a co ma być, to będzie. Na pewno łatwo tego meczu nie oddamy. Tego jestem pewna.

Rozmawiał Tomasz Błażejowski – więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved