Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kapturska: Na początku Impel się nas przestraszył

Joanna Kapturska: Na początku Impel się nas przestraszył

– Widać było, że na początku spotkania Impel się nas wystraszył. Pozwolił nam grać naszą siatkówkę. To był mecz do wygrania, dlatego mamy po nim duży niedosyt – powiedziała po przegranym spotkaniu z Impelem Wrocław atakująca Developresu SkyRes Rzeszów, Joanna Kapturska.

Spory niedosyt po powrocie na parkiety Orlen Ligi odczuwają siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, które w czwartkowy wieczór mogły sprawić niespodziankę i pokonać przed własną publicznością Impel Wrocław. – Widać było, że na początku spotkania Impel się nas wystraszył. Pozwolił nam grać naszą siatkówkę. To był mecz do wygrania, dlatego mamy duży niedosyt po nim, tym bardziej że Impel zagrał bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty – powiedziała atakująca rzeszowskiej ekipy. Żałowała ona przede wszystkim drugiego seta, w którym gospodynie miały kilka piłek setowych, a jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Mogły prowadzić już 2:0 i być na dobrej drodze do sukcesu, ale wrocławianki po przechyleniu szali zwycięstwa na swoją korzyść w tej części spotkania w kolejnych poszły za ciosem i wygrały mecz 3:1. – Szkoda tego seta. Zabrakło nam konsekwencji i koncentracji, by zdobyć punkt w tym meczu. Być może wtedy wynik tego spotkania byłby inny – powiedziała Joanna Kapturska, która była najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń w czwartkowym spotkaniu, zapisując na swoim koncie 21 oczek.

Przypomnijmy, że pierwsza część sezonu zasadniczego nie była zbyt udana dla Developresu. Słaba gra i duża liczba porażek spowodowały, że władze klubu zdecydowały się na zmiany na ławce trenerskiej. Na dodatek w przerwie związanej z europejskimi kwalifikacjami olimpijskimi zespół z Podkarpacia miał możliwość spokojnego treningu. Lepszą grę pokazał już w starciu z Impelem, choć jeszcze nie przełożyło się to na efekt punktowy. Atakująca rzeszowskiej ekipy liczy, że w kolejnych meczach Developres sięgnie już po oczka do ligowej tabeli. – Praca w ostatnim miesiącu nie poszła na marne. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach przełoży się ona na nasze wyniki – zakończyła Kapturska.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna