Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Ciesielczyk: Wiary w nas nie zabraknie

Joanna Ciesielczyk: Wiary w nas nie zabraknie

fot. Justyna Serafin

W najbliższą sobotę siatkarki AZS-u Gliwice podejmować będą MKS Dąbrowa Górnicza. Akademiczki przegrały dwa pierwsze wyjazdowe spotkania, ale wiedzą co było złe i co trzeba poprawić.  – Patrząc na szczegóły, jak przyjęcie czy zagrywka, to miałyśmy  dobre statystyki. Natomiast był  problem w kończeniu akcji i trochę piłek też oddaliśmy za darmo, to trzeba poprawić. Zabrakło nam też pewności siebie i koncentracji, a myślę, że w każdym z tych meczów przynajmniej po secie mogłyśmy im urwać – mówi Joanna Ciesielczyk.

Rundę zasadniczą dąbrowianki dość przekonywająco wygrały, ale też trochę punktów potraciły. Play-off rządzi się już innymi prawami. Tu może zadecydować dyspozycja dnia. – Skład drużyny z Dąbrowy Górniczej w większości jeszcze jest z LSK. To są bardzo ograne dziewczyny i wiedzą co robią na boisku. My w większości dopiero się uczymy tych zachowań. Staramy się to nadgonić naszą żywiołowością, mobilnością, zaangażowaniem –  tłumaczy Joanna Ciesielczyk.Trenerzy postarali się jak najlepiej przygotować gliwicki zespół do sobotniego starcia. W środę Akademiczki  rozegrały m.in. sparing z Płomieniem Sosnowiec, pewnie wygrywając wszystkie sety. – W tym sparingu wiele rzeczy dobrze nam wychodziło. Trzeba by to powtórzyć, ale wiadomo, że to będzie inny mecz. Umiejętności takie stricte personalne są po stronie Dąbrowy.   Musimy wyjść  ze świeżą głową, Nie ma co już wracać do tych dwóch poprzednich przegranych spotkań. To będzie nowy, i ma nadzieję, że inny mecz – podkreśla przyjmująca AZS-u.

Najważniejsza jednak wydaje się być wiara w zwycięstwo, bo zdaje się, że tego przekonania brakowało gliwiczankom w pierwszych dwóch meczach. – Oczywiście, wiara jest. Inaczej nie byłoby po co wychodzić na boisko. Liczymy też na kibiców, że przyjdą i będą nas wspierać – apeluje Joanna Ciesielczyk.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved