Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Ciesielczyk o transferze do AZS-u Gliwice

Joanna Ciesielczyk o transferze do AZS-u Gliwice

fot. azs.gliwice.pl

Wprawdzie do rozpoczęcia nowego sezonu w I lidze siatkówki kobiet jest jeszcze sporo czasu, ale trenerzy AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice kompletują drużynę, która ma walczyć o najwyższy cele. Nowo zakontraktowaną zawodniczką AZS-u jest Joanna Ciesielczyk. Występująca na pozycji przyjmującej 19-latka  jest wychowanką KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

– Zdecydowałam się grać w AZS-ie Gliwice, ponieważ uważam, że jest to dla mnie wspaniała szansa na rozwijanie i podnoszenie swoich umiejętności. Sądzę, że dzięki temu jeszcze lepiej ukształtuję swój charakter i będę w stanie pokonać nie jedną przeszkodę. Mam nadzieję, że granie w klubie AZS Gliwice przyniesie mi same pozytywne strony, że nawiążę wiele znajomości oraz oczywiście, że będę miała okazję grać na tak wysokim poziomie i z dnia na dzień stawać się coraz lepszą zawodniczką – wyjaśnia  Joanna CiesielczykNowa przyjmująca AZS-u do tej pory trenowała i występowała tylko w jednym klubie – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Tam też zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Na razie moim największym sukcesem w siatkówce była możliwość trenowania i grania z zespołem Ligi Siatkówki Kobiet – KSZO Ostrowiec. Przy boku tak doświadczonych zawodniczek można się sporo nauczyć. Mam za sobą też swój debiut na boisku. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie.  Mimo że byłam tą najmłodszą i najmniej doświadczoną, to nie sprawiało mi to trudności w graniu. Starałam się jak tylko mogłam, aby wypaść jak najlepiej, a przy okazji miałam szansę szkolić się i ogrywać – podkreśla Ciesielczyk.

W siatkówce ważne jest doświadczenie, ale też swoje atuty ma młodość. Jakie są mocne strony nowej przyjmującej AZS-u? – Myślę, że moją mocną stroną jest bycie upartą. Zawsze bowiem staram się wykonywać wszytko jak najlepiej, a jeżeli coś mi nie wychodzi, to robię wszystko, aby to poprawić. Zawsze też dążę do wyznaczonych przeze mnie celów – przekonuje siatkarka.

Dla wychowanki KSZO będzie to pierwszy wyjazd poza rodzinne miasto. Jednym z powodów podjęcia decyzji o grze w AZS-ie jest to, że zawodniczka rozpocznie studia na Politechnice Ślaskiej. – Od kilku lat moje życie wiążę się z siatkówką i mam nadzieję, że zdrowie i dyspozycja pozwoli mi na jak najdłuższe granie. Na ten czas cieszę się, że będę miała możliwość grania w klubie AZS oraz studiowania w Gliwicach i już nie mogę się tego doczekać – zaznacza na koniec przyjmująca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved