Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Ciesielczyk: Jest coraz lepiej

Joanna Ciesielczyk: Jest coraz lepiej

fot. azs.gliwice.pl

Drużyna siatkarek AZS-u Gliwice ma za sobą pierwszy poważny sprawdzian przed nowym sezonem. W miniony weekend akademiczki rozegrały trzy mecze z bardzo mocnymi zespołami.

Gliwiczanki zaprezentowały się z dobrej strony jako zespół. Trenerzy wybrali też najlepszą zawodniczkę turnieju w ekipie AZS-u. Została nią Joanna Ciesielczyk– Nie łatwo było wytypować najlepszą zawodniczkę, ale wskazaliśmy na Ciesielczyk, bo grała przez cały turniej najrówniej – tłumaczy Wojciech Czapla. – Wybór najlepszej zawodniczki jak najbardziej mnie zaskoczył. Nie spodziewałam się tego, ale strasznie się cieszę. Starałam się dawać z siebie wszytko w każdym meczu, ale uważam że każda z dziewczyn również zasłużyła na to wyróżnienie – tak natomiast komentuje to sama Ciesielczyk.Gliwiczanki w tym turnieju pokonały ekipy z Czech i Słowacji i minimalnie przegrały z Wisłą Warszawa, zajmując drugie miejsce. – Zagrałyśmy naprawdę bardzo dobry turniej. Walczyliśmy o każdą piłkę i staraliśmy się popełniać jak najmniej błędów. Oczywiście zdarzały nam się chwilę słabości, ale nikt nie jest idealny. Turniej pomógł nam dostrzec pewne niedociągnięcia naszej gry, które postaramy się zlikwidować – podsumowaniu przyjmująca AZS-u.

Kluczem do osiągania dobrych wyników w sezonie będzie zgranie zespołu oraz stworzenie odpowiedniej atmosfery. W przerwie letniej bowiem w zespole zaszły bardzo głębokie zmiany. – Na ten moment uważam, że jest coraz lepiej ze wspólnym dogadywaniem się na boisku. Są jeszcze pewne sytuacje, które czasem sprawiają nam trudności, ale uważam, że na prawdę bardzo dobrze czuję się w tym zespole i z dnia na dzień widzimy postępy – zaznacza Ciesielczyk.

Wisła Warszawa to czołowa drużyna z I ligi i na dodatek wyjątkowo nie leży gliwiczankom. Przed turniejem ostatni raz Akademiczki urwały seta Syrenom z Bemowa 12 listopada 2016 (mecz w Warszawie przegrany 1:3). Potem sześć razy z rzędu przegrały 0:3 (w tym trzy mecze play-off). W minioną sobotę podopieczne Wojciecha Czapli były bliskie pokonania warszawianek. – Mecz z Wisłą Warszawa okazał się bardzo zacięty. Walka toczyła się do samego końca o każdą piłkę. Niestety nie udało nam się wygrać, ale uważam, że wynik 2:3 jest bardzo imponujący i sądzę, że pokazałyśmy, że również potrafimy walczyć do samego końca. Czy wydaje mi się, że Warszawa w tym sezonie jest słabsza? Ciężko jest mi powiedzieć, ponieważ jest to mój pierwszy sezon w I lidze, nie mniej jednak uważam, że mecze będą naprawdę zacięte – przewiduje 19-latka.

W najbliższy weekend akademiczki wezmą udział w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, a więc mieście dobrze znanym Joannie Ciesielczyk, bo tam zaczynała swoją przygodę z siatkówką. – Zagramy z gospodarzem i trzema zespołami zagranicznymi. Wydaje mi się, że turniej odbędzie się na naprawdę wysokim poziomie. Damy z siebie wszystko i postaramy się o jak najlepszy wynik. Mamy nadzieję, że wypadniemy jak najlepiej – podkreśla na koniec Ciesielczyk.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved