Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Ciesielczyk: To było cenne doświadczenie

Joanna Ciesielczyk: To było cenne doświadczenie

fot. AZS Gliwice

Pierwszoligowiec z Gliwic zakończył rywalizację z dąbrowiankami i nie udało mu się pokonać przeciwniczek. Malwina Stroińska i Joanna Ciesielczyk były najskuteczniejszymi zawodniczkami AZS Politechniki Śląskiej w ostatnim meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. – We wszystkich tych trzech meczach przeważał MKS. My starałyśmy się zagrać jak najlepiej potrafimy – ocenia ta druga.

Stroińska zaliczyła 13 udanych ataków i jednego asa serwisowego. Ciesielczyk zdobyła 10 punktów z ataku oraz 2 z zagrywki. Można więc powiedzieć, że dla obu przyjmujących były to względnie udane występy, choć na pewno pozostał lekki niedosyt. – We wszystkich tych trzech meczach przeważał MKS. My starałyśmy się zagrać jak najlepiej potrafimy. W tych pierwszych dwóch pojedynkach  nie udało nam się ugrać choćby seta, choć w niektórych momentach  całkiem fajnie to wyglądało. Niestety, wszystkie trzy spotkania zakończyły się naszymi porażkami – podsumowuje Joanna Ciesielczyk.Najwięcej emocji akademiczki  dostarczyły sobie i kibicom  w trzecim starciu, kiedy to pod koniec przegrywając 21:23 zdobyły cztery punkty z rzędu, wygrywając tę część meczu 25:23 – Najlepszy był mecz w Gliwicach. W pierwszym secie  wyciągnęłyśmy wynik na naszą korzyść, mimo sześciu punktów przestoju. Jednak to już chyba weszło  nam w krew, że jak wygrywamy to potem mamy za dobrze w głowach i osiadamy na laurach. W drugim secie przegrywałyśmy 1:5 i z tego ciężko już było wyjść – tłumaczy Ciesielczyk.

Po pierwszej części sezonu wydawało się, że gliwiczanki będą się liczyć nawet w grze o czwórkę. Kontuzje Nadziałek i Salanciovej, a potem wypadnięcie  ze składu Pelc sprawiło, że kadra się rozsypała. Ostatecznie udało się zakończyć część zasadniczą na ósmym miejscu, co dało prawo gry w play-off, czyli najlepszymi drużynami I ligi w tym sezonie. – Bardzo się cieszę, że możemy grać w tym play-off na tak wysokim poziomie z tak dobrą drużyną jak MKS, mająca w składzie dziewczyny o dużych sportowych kwalifikacja. To szczególnie dla nas młodych zawodniczek bardzo cenne doświadczenie. Możemy je podglądać, próbować naśladować, po prostu uczyć się. Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś osiągnąć taki poziom –  zastanawia się przyjmująca AZS-u .

W II rundzie play-off gliwiczanki zagrają o miejsca 5-8. W pierwszym meczu zmierzą się z Energetykiem Poznań. Drużyna ta sezon zakończyła wprawdzie na czwartym miejscu, ale odpadała w I rundzie play-off  po starciach z niżej notowanym Jokerem Świecie. – Fajnie, że dalej jesteśmy w grze. Energetyk Poznań to też dobra drużyna, jednak nie ten level co MKS. Będziemy walczyć i postaramy się w sobotę jak najlepiej wypaść – obiecuje Ciesielczyk.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved