Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szymon Jezierski: Nie poddamy się

Szymon Jezierski: Nie poddamy się

fot. CEV

Polscy kadeci nie zanotowali jeszcze zwycięstwa w trwających w Bahrajnie mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. W drugim meczu 2:3 ulegli Kubie. – Mierzyliśmy się z naszymi głowami i przegraliśmy. Nie mieliśmy dobrej zagrywki. Graliśmy złą siatkówkę i dlatego przegraliśmy – skomentował spotkanie trener Polaków, Maciej Zendeł.

Podobnie jak w meczu z Brazylią, tak i w pojedynku z Kubą polscy kadeci wygrali premierową odsłonę. Potem jednak było już gorzej. Ostatecznie biało-czerwonym udało się doprowadzić do tie-breaka, jednak tego od początku do końca zdominowali Kubańczycy. – Popełniliśmy bardzo dużo błędów, podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Chcieliśmy wygrać ten mecz. Nasze szanse na awans do kolejnej rundy zmalały, ale się nie poddamy. Będziemy dalej próbować i mam nadzieję, że uda nam się wygrać kolejne spotkanie – mówił kapitan Polaków, Szymon Jezierski. Bardzo rozczarowany rezultatem był Maciej Zedeł. – Zagraliśmy tak jak w pierwszym meczu. Nie graliśmy z Brazylią i nie graliśmy z Kubą – podsumował i dodał: – Mierzyliśmy się z naszymi głowami i przegraliśmy. Nie mieliśmy dobrej zagrywki. Graliśmy złą siatkówkę i dlatego przegraliśmy – przyznał szkoleniowiec polskich kadetów.MŚ U-19: Druga porażka Polaków

Po dwóch porażkach ze zwycięstwa wreszcie mogli cieszyć się Kubańczycy. – Moi podopieczni zagrali inaczej. Tak jak trenowaliśmy przez rok. Mamy na swoim koncie jedno zwycięstwo i musimy wygrać także następny mecz. Nasza koncentracja w tym pojedynku była bardzo doba. Lepiej zagrywaliśmy i przyjmowaliśmy. Nasz libero również pokazał się z lepszej strony niż w dwóch poprzednich spotkaniach. Wszystkie te aspekty zaważyły na tym meczu. Teraz mamy w głowach jedynie wygrywanie – skomentował trener Kuby, Jesus Lopez. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że zwycięstwo jest naszą jedyną opcją, bo mieliśmy już na swoim koncie dwie porażki. Spotkaliśmy się i porozmawialiśmy – to nam pomogło – wyznał Rey Isaac Flores Quesada. Kapitan ekipy z Kuby podkreślił, że do kolejnego meczu jego drużyna musi podejść z podobnym nastawieniem. – Mamy na swoim koncie pierwszą wygraną i to jest wspaniałe. Na boisko musimy wejść jeszcze mocniejsi niż w meczu z Polską i wygrać – podsumował. Ich rywalem będzie reprezentacja Brazylii, natomiast biało-czerwoni zmierzą się z Japonią.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata kadetów

źródło: fivb.org

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved